תאונה לוהטת

צילום אילוסטרציה: Andreas Lischka, Pixabay
צילום אילוסטרציה: Andreas Lischka, Pixabay
50 אלף שקלים פיצויים לעובד במסעדה שנכווה משמן רותח

היה זה עוד יום עבודה שגרתי של מכין סנדוויצ'ים צעיר כבן 20, במסעדה בעיר. איתרע מזלו של העובד, ובעודו מנסה להפעיל את הצ'יפסר כדי לטגן שניצל, התקפלו רגלי הצ'יפסר, והשמן הרותח נשפך עליו. העובד, שספג כוויה בגופו, מיהר להתקשר לאביו, שמיהר להגיע למקום, ופינה את בנו לבית החולים .

הצעיר נבדק בבית החולים, שם נמצא כי הוא סובל מכוויות בפלג גופו השמאלי. לאחר שעבר הטריה של הכוויות וטופל במשככי כאבים, הוא אושפז למשך יומיים במחלקה לכירורגיה פלסטית. לביתו הוא שוחרר עם המלצות לחופשת מחלה, מעקב אצל הרופא המטפל ונטילת משככי כאבים לפי הצורך. כמו כן, הוא התבקש לשוב לביקורת לצורך חבישות חוזרות.

בחלוף כחמש שנים ממועד התאונה, והגם שהצלקות שנותרו בגופו של הצעיר הטשטשו מאוד, פנה הצעיר לעו"ד ליטל ביבר חייקין ממשרד עורכי הדין ביבר-לקואה-חייקין, לצורך קבלת פיצוי בגין הנזקים שנגרמו לו בתאונה. 

עו"ד ליטל ביבר חייקין הגישה בשמו של הצעיר תביעה לפיצויים נגד המסעדה ונגד חברת הביטוח שלה, שביטחה את המסעדה בפוליסת ביטוח חבות מעבידים.

בתביעה נטען, כי התאונה אירעה עקב רשלנות המסעדה, שהציבה את הצ'יפסר על משטח לא יציב – מכסה תעלה עם פסים מברזל, מה שגרם לרגליו של הצ'יפסר להתקפל ולשמן להישפך על התובע.   

עוד נטען, כי התובע המשיך במעקב ובטיפולים רפואיים וכי לאחר התאונה, הוא סבל מכאבים והיה מוגבל בתפקודו. 

לדברי עו"ד ביבר חייקין, עד התאונה, עבד התובע במסעדה במקביל ללימודיו ואולם עקב התאונה, לא שב לעבודתו במסעדה או לכל עבודה אחרת משך תקופה ארוכה.

לאחר ניהול מו"מ אינטנסיבי מחוץ לכותלי בית המשפט, הגיעו הצדדים לפשרה מהירה, לפיה חברת הביטוח תפצה את הצעיר ב-50 אלף שקלים. 

בית משפט השלום אישר את הסכם הפשרה בין הצדדים, והעניק לו תוקף של פסק דין.

עו"ד ליטל ביבר-חייקין https://www.biber-law.co.il/ עוסקת בתביעות נזקי גוף וביטוח ושותפה במשרד עורכי הדין ביבר לקואה חייקין הררי, העוסק בתביעות ביטוח, נזקי גוף ודיני עבודה.