תאונה מצולמת

צילום אילוסטרציה: sunnivalode97, pixabay
צילום אילוסטרציה: sunnivalode97, pixabay
לקוח במרכול נפל על סל שננטש בתור לתשלום והגיש תביעת עתק

לא כך ציפה תושב הצפון (77) לסיים את הקניות שערך במרכול המקומי. את שאירע במרכול הוא מגולל בתביעה, שהגישו לאחרונה בשמו עו"ד רפאל אלמוג ויואב גפני ממשרד עורכי הדין אלמוג-שפירא, נגד חברת הביטוח המבטחת את המרכול בביטוח כלפי צדדים שלישיים.

בסרט שהונצח במרכול, נראית התאונה בכל שלביה, כיצד עמד התובע בתור לקופה, כיצד לקוח נוסף הניח סלסילה מאחוריו, ייתכן כדי לתפוס מקום בתור. ניתן לראות גם כיצד התובע נזכר לפתע כי שכח מוצר מסוים, פונה לאחור לאוספו, תוך שרגליו נתקלות בסל הנטוש, והוא מאבד את שיווי משקלו, ומוטח בעוצמה בקרקע. 

לקוחות שהיו במקום נחלצו לעזרתו, והוא פונה במהירות לבית החולים 'פוריה', שם אובחן, כי הוא סובל משבר בירך ימין. האיש אושפז ושוחרר ביום שלמחרת. כעבור שלושה ימים  הוא עבר ניתוח בבית החולים 'שיבא תל השומר', ואושפז במשך כשבועיים במחלקה האורתופדית.

על פי התביעה, לאחר שחרורו מאשפוז במחלקה האורתופדית, עבר התובע למחלקה גריאטרית שיקומית, שם היה מאושפז כחודש לצורך שיקום. לאחר מכן, המשיך את תהליך השיקום במסגרת קהילתית בקופת החולים.

לדברי באי כוחו עו"ד אלמוג וגפני, מאז התאונה וחרף הטיפולים הרפואיים-שיקומיים שעבר, סובל התובע מכאבים עזים במפרק הירך ברגל ימין וממגבלות משמעותיות בטווח התנועה. כמו כן, הוא סובל גם מכאבים ברגל שמאל בשל העברת עומסים אליה, וכן מתרדמת לאורך רגל ימין בעת ישיבה ממושכת. מאז התאונה הוא גם מתקשה בעלייה ובירידה במדרגות ובהליכה למרחקים, ונעזר במקל הליכה לסירוגין.

לכתב התביעה צורפה חוות דעת רפואית של אורתופד מומחה ד"ר זיו וסרברוט, שקבע, כי לתובע נותרה נכות צמיתה משוקללת בשיעור של 24 אחוז.

לדברי עוה"ד אלמוג וגפני, עד התאונה היה התובע אדם עצמאי לחלוטין שאף עבד למחייתו כקבלן שיפוצים וניהל חיים רגילים. התאונה, כך נטען, שינתה את חייו ללא היכר, ומאדם שמח ומלא חיים הוא הפך לאדם כאוב ומוגבל. עוד נטען, כי בעקבות הקושי התפקודי, נאלץ התובע להפסיק את עבודתו.

בתביעה מתבקש בית המשפט להורות לחברת הביטוח לשלם לתובע פיצויים בגין נזקי גוף בסכום המקסימלי שבסמכותו של בית המשפט (עד 2.5 מיליון שקלים). התביעה נדונה בימים אלה בבית המשפט.

עו"ד רפאל אלמוג https://www.rlaw.co.il  הינו שותף מייסד במשרד עורכי הדין אלמוג – שפירא, המתמחה בביטוח, נזיקין ורשלנות רפואית, וכן מרצה לדיני ביטוח בפקולטה למשפטים ע"ש חיים שטריקס – המכללה למנהל.