תאונה מרובת נפגעים בכביש 1

צילום: תיעוד מבצעי, כבאות והצלה, מחוז ירושלים
צילום: תיעוד מבצעי, כבאות והצלה, מחוז ירושלים
קרוב ל-30 פצועים בתאונה בין אוטבוס ומשאית סמוך למחלף שורש בכיוון הנסיעה לירושלים

כוחות משטרה פועלים בשעה זאת בזירת תאונת דרכים שהתרחשה בכביש 1 מחלף שורש לכיוון ירושלים בין אוטובוס שירות לבין משאית.

כתוצאה מהתאונה מטופלים במקום מספר נפגעים בדרגות פציעה שונות (קל ובינוני עפ"י גורמי רפואה) ונעשים מאמצים לחילוץ נהג האוטובוס שנלכד כתוצאה מהתאונה.

בעקבות התאונה, שני נתיבים בכביש לכיוון מזרח חסומים לתנועה ציבור הנהגים מתבקש לנהוג במקום בזהירות.

בוחני תאונות הדרכים של משטרת ישראל החלו בחקירת נסיבות התאונה.

הפראמדיקים של 'צוות הצלה' קובי מנדלסון וזוהר ממן וחובשי צוות הצלה אלי ארנטרוי, אליקים שישא ויוני גולדבלט מוסיפים כשהגענו למקום ראינו זירה מורכבת, עם מספר רב של נפגעים, בעקבות תאונת דרכים בין אוטובוס למשאית.

יחד עם חובשים ופראמדיקים נוספים של מד"א וצוות הצלה הענקנו סיוע רפואי ראשוני, הכולל עצירת דימומים, קיבועים וחבישות ל-26 נפגעים בהם נהג האוטובוס שהיה לכוד, גבר בן 52 במצב קשה, שני גברים כבני 30 ו-40 במצב בינוני ושאר הנפגעים במצב קל.

ניידות טיפול נמרץ ואמבולנסים של מד"א שחלקם אויישו ע״י מתנדבי צוות הצלה פינו אותם להמשך טיפול בחדרי הטראומה בבתי החולים שערי צדק, הדסה הר הצופים והדסה עין כרם בירושלים.

אליעזר מקלב ושמעון שמעוני חובשי איחוד הצלה מסרו: "מדובר בתאונה עם מעורבות אוטובוס ומשאית. בסיוע חובשים נוספים של איחוד הצלה הענקנו סיוע לנהג האוטובוס שחולץ על ידי צוותי הכיבוי במצב קשה וביצענו בדיקות וטיפולים רפואיים ל26 נפגעים במצב בינוני וקל, חלקם פונו באמבולנסים של איחוד הצלה לבתי החולים להמשך טיפול רפואי".

צוותי כיבוי רבים יצאו למקום מתחנה אזורית בית שמש.
בהגיעם למקום הבחינו לוחמי האש בתאונה קשה בין אוטובוס למשאית, כאשר נהג האוטובוס לכוד, פצוע וצריך חילוץ.

החילוץ היה מורכב, עקב המכה הקשה שספג חזית האוטובוס בתאונה. לוחמי האש השתמשו בכלים הידראוליים וכלי חילוץ של חיתוך ופיסוק כדי לפנות את הריסות האוטובוס ולחלץ את הנהג. לאחר עבודה מאומצת, הצליחו לוחמי האש לחלץ את הנהג ולהעבירו לטיפול רפואי.