תאונה קטלנית סמוך למנהרת הראל

צילום: תיעוד מבצעי מד"א
הרוג ושישה פצועים בתאונה בה היו מעורבים מספר כלי רכב

תאונת דרכים קטלנית אירעה בכביש 1 בכיוון הנסיעה לירושלים לפני הכניסה למנהרת הראל בתאונה היו מעורבים מספר כלי רכב.

כתוצאה מהתאונה נפצעו מספר מיושבי כלי הרכב וכוחות רפואה בזירה נאלצו לקבוע את מותו של אחד המעורבים, אדם כבן 60, ופינו מספר פצועים נוספים ברמות פציעה שונות להמשך טיפול רפואי. מד"א עדכן כי אחד הפצועים שפונו הוא במצב קשה, גבר בן 35 עם חבלות בראש ובגפיים לבי"ח הדסה עין כרם, שניים במצב בינוני כבני 30 ו- 40 עם חבלות בפלג גופם העליון פונו לבי"ח שערי צדק ושלושה פצועים קל לבי"ח הדסה עין כרם (1) ושערי צדק (2).

כתוצאה מן התאונה נוצר פקק תנועה ארוך ושוטרים הכווינו את הנהגים לדרכים חלופיות.

יקיר שחר חובש מצוות האמבולנס של איחוד הצלה שהגיע לזירה מסר: "מדובר בתאונה עם מעורבות מספר כלי רכב. ביצענו החייאה על נהג רכב שסבל מפגיעה רב מערכתית אך בסיום מאמצי ההחייאה נקבע מותו. כמו כן הענקנו סיוע בזירה לארבעה נפגעים קל וקל עד בינוני".

שמואל רוזנברג חובש נוסף של איחוד הצלה מסר: "לאחר הסיוע הראשוני שהענקנו לנפגעים בזירה הם פונו לבתי החולים שערי צדק והדסה עין כרם בירושלים במצב קל וקל עד בינוני. עומסי תנועה נוצרו עקב אופי התאונה".

חובש בכיר במד"א משה חמד סיפר: "מדובר בתאונת דרכים קשה עם מעורבות מספר כלי רכב. חלק מהפצועים התהלכו בזירה וחלקם היו לכודים ברכבים. ביצענו בדיקות ראשוניות על מנת להעריך את מצבם הרפואי, אחד מהפצועים חולץ מרכבו כשהוא מחוסר הכרה, ללא דופק וללא נשימה ולאחר פעולות החייאה ממושכות נקבע מותו. הפצועים הנוספים שהיו בהכרה הועברו לאמבולנסים ולניידות טיפול נמרץ של מד"א ופונו לבתי החולים בבירה כשמצבם יציב תוך כדי טיפול רפואי."