תודה למגויסים ולמגויסות

טקס ההוקרה (צילום: באדיבות המועצה)
טקס ההוקרה (צילום: באדיבות המועצה)
המועצה האזורית מטה יהודה ערכה טקס הצדעה לתושבים ולתשובות שהתגייסו למילואים במבצע 'בני ובנות המקום'

מיש:

כיתוב תמונה:

אתמול (שני, 1.1), ערכה המועצה והעומד בראשה ניב ויזל, בשיתוף סגן אלוף אסף ליבראטי מפקד היקל"ר מפיקוד העורף, טקס הצדעה והוקרה למשרתי ולמשרתות המילואים שהתגייסו במבצע הגיוס של 'בני ובנות המקום' מאז פרוץ המלחמה.

על פי החלטת פיקוד העורף משבוע שעבר, שוחררו מגויסי ׳בני המקום׳ בכל הארץ, כולל גם במטה יהודה. לאור דרישת ראש המועצה ניב ויזל ובהמשך לדיונים שהתקיימו בנושא עם כוחות הביטחון, הוחלט כי למרות שחרור רוב בני המקום, יושארו כ-70 מתוכם שמגויסים ביישובי תפר מוכרזים ולפי קריטריונים של פיקוד העורף.

הטקס התקיים בבניין המועצה והגיעו אליו 'בני ובנות המקום' שהתגייסו למילואים וביצעו משימות שמירה ואבטחה ברחבי המועצה, ביישובים ובמוסדות החינוך לאורך התקופה.

מפקד היקל"ר אסף ליבראטי פתח את הטקס, הודה למועצה ולתושבים שהתגייסו במבצע חסר תקדים ואמר כי התרשם מאוד מהמסירות ומהנכונות לקחת חלק במאמץ המקומי והלאומי להגן על הבית.

מנכ"לית המועצה רחלי משה, שגויסה אף היא לאחרונה לשירות מילואים, הגיעה לטקס כדי להודות לתושבים הרבים וציינה כי לא מעט נשים הצטרפו למבצע הגיוס ולקחו חלק פעיל ומשמעותי במשימות השונות.

ראש המועצה ניב ויזל אמר בדבריו: "מטה יהודה היא המועצה היחידה שהצליחה לגייס מעל 200 בני ובנות המקום לשירות מילואים וגם הצליחה להביא הכי הרבה נשקים וציוד ביטחוני מתאים לצורך שמירה וחיזוק תחושת הביטחון ברחבי המועצה. אני מודה לכל אחד ואחת שהתגייסו ותרמו רבות לשמירה על ביטחון המועצה ותושביה. כל תושבי מטה יהודה מודים לכם על הנכונות, המחויבות והשמירה על היקר לנו מכל. תודה לכם ולכן ושנדע רק בשורות טובות".

בסיום הטקס, קיבל כל משוחרר תעודת הוקרה מראש המועצה וממפקד היקל"ר.