תודה על כל מה שנתת

עבר אתנו את הקורונה ואת המלחמה. אבי שמר (צילום: באדיבות המצולם)
עבר אתנו את הקורונה ואת המלחמה. אבי שמר (צילום: באדיבות המצולם)
אחרי שמונה שנים כמפקד יחידת הקישור למבשרת ציון מטעם פיקוד העורף, סיים סגן אלוף אבי שמר את תפקידו * ויש לו רק מילים טובות לומר עלינו: "יישוב חזק ומאוד מחבק עם אנשים טובים ובעלי נכונות לתת מעצמם"

נדמה כי אחד הסמלים האנושיים של מבשרת בימים טרופים אלה של מלחמת 'חרבות ברזל' הוא סגן אלוף מיל' אבי שמר. ואולי זה לא יהיה מדויק לגמרי, כי במסגרת התפקיד שאותו מילא בשמונה השנים האחרונות – מפקד יחידת הקישור לרשות (יקל"ר) במבשרת מטעם פיקוד העורף – הוא ליווה אותנו גם בסבבים הקודמים של הלחימה בדרום ('שומר החומות' והמבצעים שקדמו לו) וכמובן לכל אורך תקופת מגפת הקורונה. וכמובן, יש גם את אלה שמכירים את אבי שמר מכובעו השני והאזרחי – מנהל מחוז ירושלים ברשות הלאומית לבטיחות בדרכים (רלב"ד) – שגם במסגרת זו רשם ועדיין רושם עשייה רבה ביישוב.

שמר, שבפברואר הקרוב יחגוג 60, הוא תושב שוהם, אב לארבעה וסב לנכד. תתפלאו, אבל הוא עדיין לא הודיע סופית על פשיטת מדי המילואימניק הניצחי. "הרגשתי שמיציתי ואני רוצה להסתכל קדימה", מסר השבוע אבי שמר ל'זמן מבשרת'. "אני בודק בימים אלה תפקיד חדש במסגרת המילואים". ככל הנראה, מחליפו יהיה רב סרן דודי לוי, שהיה סגנו במבשרת. הנושא ייסגר בימים הקרובים.

אבי שמר מסכם את התקופה במבשרת: "הייתה זו תקופה מאתגרת שבה תרמתי רבות למוכנות הרשות המקומית בנושא של מצבי חירום, סיוע בהיבטים שונים וגורם מקשר בין הרשות המקומית לצה"ל. בתקופה האחרונה קידמנו את הקמת צוות סע"ר (סיוע עצמי ראשוני), גיוס בני המקום לכיתות כוננות ולהתנדבויות נוספות. מבשרת ציון היא יישוב חזק עם אנשים טובים ובעלי נכונות לתת מעצמם. ראינו זאת ביתר שאת בימים אלה של המלחמה עם המשאיות העמוסות בציוד לחיילים שיצאו מכאן ועם אלפי התושבים שהתנדבו בתחומים שונים. גם אני וגם החיילים שהיו כאן, חשו בכל רגע שהם נמצאים ביישוב מאוד מחבק. רוצה להביע את הערכתי לראש המועצה יורם שמעון על הגיבוי ועל התמיכה, לקב"ט אליק כהן מגורי על העבודה המשותפת ולכל הגורמים במועצה על תקופה נפלאה. מאחל הצלחה למחליפי ולכל תושבי מבשרת ציון בכל הקשור לקידום המוכנות בעת חירום".

ראש המועצה יורם שמעון מסר: "אני מבקש להודות לסגן אלוף אבי שמר על שמונה השנים שבהן כיהן כמפקד היקל"ר ביישוב. הוא שיפר יחד עם אגף הביטחון במועצה את כל היבטי המוכנות לחירום כפי שראינו זאת במלחמה הנוכחית. באותה נשימה מאחל הצלחה ליקל"ר החדש רב סרן דודי כהן. העבודה הקשה של המועצה בכל הקשור למוכנות לחירום הוכיחה את עצמה בעת הזו. המועצה תמשיך ותפעל יחד עם פיקוד העורף ועם יתר גורמי החירום לשיפור המוכנות ולהיערך לכל תרחיש, למען ביטחון תושבי מבַשרת ציון".