תוכן 'מהותי' לילדים בבידוד

מרכז 'מהותי' מקבוצת 'אריסון', בשיתוף פעולה עם מיכל ועומר ברנע, יצרו סרטונים מקסימים מתוך ערכת 'סיפורי חיות', שבה מייצגת כל חיה ערך אחר ומאפשרת התבוננות ושיח עם הילדים

כשמאות אלפי הורים וילדים נמצאים בבידוד, מחפשים תעסוקה לשעות הרבות ורגע לפני יום המשפחה, משיק מרכז 'מהותי' מקבוצת 'אריסון' סדרת סרטוני סיפורים בהגשת מיכל ועומר ברנע מתוך ערכת 'סיפורי חיות' המוערכת.

מיכל ברנע (נשואה לשחקן עומר ברנע ואימא לשלושה), מטפלת גוף נפש ובוגרת לימודי פסיכולוגיה באוניברסיטה הפתוחה, יצרה את 'סיפורי חיות', ערכה הכוללת 59 קלפי מודעות וספר מאויר לילדים ולכל המשפחה. על כל קלף ציור של חיה אחרת המובילה לעמוד בספר עם סיפור, מסר ועצה. הערכה קיבלה את תו 'מכון אדלר' וזכתה להמלצות של אנשי מקצוע רבים בתחום החינוך וההורות.

"החיבור ל'מהותי' נוצר מתוך הערכים והקסם שהערכה מייצרת", מסבירים ב'מהותי', "כזה המאפשר להדהד באמצעותה את שאילת השאלות ולנהל שיח רפלקטיבי עם הילדים. בעזרת הקלפים, יכולים הורים לדובב ולתקשר תכנים עמוקים ומורכבים בדרך משחקית וסיפורית שובת לב וקשב".

'מהותי' בחרו להפיק 10 סרטונים עם סיפורים מתוך הערכה ואותם מספרים עומר ומיכל. הסרטונים מלווים באנימציה מאוירת וקסומה ומוסיקה מקורית המשרה אווירת נינוחות. כאמור, כל חיה מייצגת ערך: שקנאי – קבלה, טווס – ביטחון עצמי, תוכי – ביטוי עצמי, ברווז – הזדהות, ברבור – אהבה, קוף אייל – קבלת השונה, קיפוד – גבולות, יען – התרגשות, דובה – חמלה. בנוסף, ישנו גם סיפור בונוס: גחלילית – האור שבאפלה (על מוות של קרוב ודרך יפה להתמודד עם אבל).  

מתאים לגילאי 4-99.

בכל שבוע יעלה סרטון סיפורי חיות חדש לאתר האינטרנט של 'מהותי' וניתן לצפות כבר מעכשיו בשני הפרקים הראשונים על הטווס והשקנאי: https://bit.ly/3ApXr13.

פעילויות לכל המשפחה

אפליקציית 'זמן משפחתי' כוללת משחקים משפחתיים מגבשים וקלילים: מיינדפולנס הורים וילדים בשיתוף עם אפליקציית my Medi בהדרכת מיכל ינאי; שעת סיפור מהותית – סדרה של 11 פרקים המיועדים לילדים בגילאי 3-7 וכוללים סיפורים נפלאים, מצחיקים, מרגשים ומהותיים שמוגשים על ידי מיטב המספרים.

לכניסה לפעילויות האונליין של 'מהותי': www.mahuti.co.il/online.

מרכז 'מהותי' מקבוצת 'אריסון' הוא מרכז פעילות חווייתי, העוסק בהתפתחות אישית והיכרות עם העצמי, באמצעות שימוש בכלים ייחודיים, אינטראקטיביים ומהנים. חזון המרכז הוא העמקת המודעות העצמית וקידום האני הפנימי באמצעות דרך חיים חיונית, המובילה לשלום פנימי וסביבתי ומדגישה את הייחוד של כל אחד ואחת מאתנו. 'מהותי' הוא חלק מארגון 'מהות החיים', אשר נוסד בשנת 2001 על ידי שרי אריסון כחלק מקבוצת 'אריסון' לתועלת הציבור וללא מטרות רווח.