תומכים בממחזרים

השרה ומתקן מחזור (צילום: דוברות המשרד להגנת הסביבה)
השרה ומתקן מחזור (צילום: דוברות המשרד להגנת הסביבה)
המשרד להגנת הסביבה העניק השבוע 40 מיליון שקלים ל-43 רשויות עבור הקמה ושדרוג של מרכזי מחזור * הזוכה באזורנו: קריית יערים

מחזקים את המחזור ברשויות המקומיות. המשרד להגנת הסביבה יצא במהלך של תמיכה ברשויות המקומיות ובמועצות האזוריות בסכום כולל 150 מיליון שקלים עבור הקמה ושדרוג של מרכזי מיחזור ברשויות מקומיות רבות בישראל, מהצפון ועד הדרום.

בסבב הראשון, תמך המשרד ב-43 רשויות בהיקף כולל של 40 מיליון שקלים. בין 43 הרשויות מייצגת את אזורנו המועצה המקומית קריית יערים והיא זכתה בתקציב של 31,900 שקלים. בשבועות הקרובים יעדכן המשרד רשויות נוספות כי זכו בתמיכת המשרד ובכך תושלם התמיכה בעשרות רשויות בהיקף כולל של עד 150 מיליון שקלים.

השרה להגנת הסביבה, עידית סילמן: "מרכזי המיחזור ברשויות המקומיות מהווים נדבך משמעותי בתשתית הפרדה במקור של פסולת במשק הישראלי. הרשויות המקומיות הן שותפות מלאות בשרשרת הטיפול בפסולת בישראל. תמיכות המשרד יסייעו להן להרחיב ולשדרג את מרכזי המיחזור המקומיים ובכך יבטיחו את הטיפול והמיחזור המיטביים הנחוצים. אנו שמחים לתמוך ברשויות רבות ולאפשר שדרוג משמעותי בתחומי הסביבה".

תמיכת המשרד ניתנת לרשויות המקומיות בגין הקמה או שדרוג של מרכזי מיחזור מסוגים ומגדלים שונים, אשר ייתנו מענה למגוון רחב של סוגי פסולת. מרכזי המיחזור ברשויות המקומיות מהווים נדבך משמעותי בתשתית הפרדה במקור של פסולת במשק הישראלי ומאפשרים מיחזור איכותי ויצירת כלכלה מעגלית. הרחבת הנגישות של תשתיות אלה לתושב תקל עליו בהפרדת הפסולת וצפויה להרחיב את היקף הפסולת המועברת למיחזור.