תורמים דם – גם בחג

במגן דוד אדום ערוכים לפסח וקוראים לציבור לבוא ולתרום דם

כחלק ממערך הכוננות הנרחב של מד"א במהלך החג ובימי חול המועד, עובדי ומתנדבי מד"א יתגברו את המשמרות ויפרשו ברחבי הארץ באמבולנסים כוננים, ניידות טיפול נמרץ, אופנועי החירום של מד"א ורכבים פרטיים, אשר מצוידים בציוד רפואי מתקדם. גם שני מסוקי מד"א בצפון הארץ ובדרומה יעמדו בכוננות, לצידם של כל שאר רכבי החירום, שמטרתם לקצר את זמני ההגעה למטופלים במקרי חירום רפואיים.

כבכל שנה, בתקופת חג הפסח קיים מחסור עונתי והצורך בגיוס תרומות דם גבוה במיוחד. בשירותי הדם של מד"א קוראים לציבור ובמיוחד לבעלי דם מסוג O להגיע ולתרום דם להצלת חיים.

ההתרמות מתבצעות בהתאם להנחיות  משרד הבריאות  להתמודדות עם נגיף הקורונה, לפיהן יכולים לתרום דם מחלימים ומי שנחשפו למאומתים, כדלהלן:

✔ חולי קורונה מאומתים יוכלו לתרום דם בחלוף 7 ימים מקבלת אישור על ההחלמה

✔ מחוסנים/ מחלימים שנחשפו- יוכלו לתרום דם ללא דחיה, בכפוף להצהרתם על קבלת תוצאת בדיקת אנטיגן שלילית, שבוצעה 3 ימים לאחר החשיפה

✔ לא מחוסנים/ לא מחלימים שנחשפו-יוכלו לתרום דם בחלוף 5 ימי בידוד ובכפוף להצהרתם על ביצוע בדיקת אנטיגן שלילית, ביום ה-5 לאחר החשיפה.

מידע על עמדות התרמת דם במהלך ימי חול המועד ניתן למצוא באתר האינטרנט של מד"א בכתובתhttp://www.mdais.org/dam , ביישומון (אפליקציה) "מד"א שלי" ובטלפון 03-5300400.

התרמות באזורנו

חמישי, 14.4, מבוא השקד 1, הר אדר, 17:00-22:00.

ראשון, 17.4, מתנ"ס מעוז ציון, חוצבים 1, מבשרת, 16:00-21:00.

מנכ"ל מד"א,  אלי בין: "כוחות מד"א יהיו ערוכים כבכל שנה בכוחות מתוגברים במהלך חג הפסח. הכוחות מתודרכים וערוכים לכל תרחיש אפשרי במהלך החג ולהענקת סיוע רפואי מיידי לכל קריאה. על מנת שהחג יעבור בשמחה וללא פגיעות מיותרות בנפש, אני פונה לציבור לתת יתר תשומת לב לבטיחות הילדים בזמן שמתארחים מחוץ לבית, לשמור על כללי הבטיחות בטיולים בטבע ולנהוג בבטחה בכבישים. אני קורא לציבור להישמע לבקשת שירותי הדם של מד"א ולהגיע לתרום דם, על מנת לסייע ולהמשיך לשמור על מלאי דם הנדרש, לטובת מי שעלולים להזדקק לו במהלך החג.  אני מאחל לכל בית ישראל חג פסח שמח, כשר ושקט".