תורמים ובגדול

מבצע התרמת הדם בתיכון 'הראל' זכה להצלחה אדירה ומספר המנות שנתרמו היה גבוה בהרבה מן הצפוי

בתיכון 'הראל' התקיים מבצע התרמת דם. תרומת הדם חשובה בכל ימות השנה, אולם היא חשובה כפליים בתקופה זו שבה חסרות מנות דם בשל מגפת הקורונה.

בתיכון 'הראל' קראו לתלמידים, מורים והורים להצטרף ולתרום. ההתרמה נערכה בבית הספר בשעות הלימודים והייתה זמינה לכל מי שהסכים לבוא ולתרום.

הצפי למספר התרומות השנה היה 60, בגלל היחשפות של רבים למאומתי קורונה, אבל המספר הסופי היה 83. רוב התלמידים התורמים היו משכבה י"ב, אליהם הצטרפו 15 תורמים נוספים משכבה י"א, אנשי צוות ומספר הורים.

מחנכי הכיתות שוחחו עם התלמידים על החשיבות המוסרית והערכית של תרומת דם. נראה שההכנה המשמעותית הייתה נכונה ומספר רב של תלמידים התגייסו למאמץ החשוב, הגיעו ותרמו.

דורון אורן, רכז שכבת י"ב: "עזרתם ל-249 אנשים להמשיך לחיות. זו אמירה מאוד חשובה ומשמעותית. התלמידים יצאו מסופקים. התחושה של לעשות משהו טוב למען האחר, ריגשה אותם והם הבינו את החשיבות הרבה שיש בעזרה זו. המתרימים התפעלו והודו להם, בייחוד לאור המצב שכרגע מעט בתי ספר משתתפים במבצעים כאלה. מצב בעייתי זה יוצר חוסר במנות דם באופן כללי".

מתיכון 'הראל' נמסר: "תודה לציון לוי וליעקב, אבות הבית, שסייעו בהכנות ובקניות. תודה לדורון אורן ולאוסי, רכזי שכבה י"ב. תודה לשרונה על העזרה הרבה. תודה למתנדבי מד"א שסייעו בבדיקות לפני התרומה ובמילוי הטפסים ובעיקר לשירה טוויג, תלמידת כיתה י"ב, שארגנה את כל המתנדבים. תודה לראובן בודנהיימר על ההדרכה שלפני מבצע ההתרמה. תודה לאנשי הצוות וההנהלה שעזרו להרים את הפרויקט החשוב הזה. אנחנו מקווים שתמשיכו לתרום דם ולסייע בהצלת חיים".