'תזמורת המהפכה' חוזרת לשגרה

התזמורת תעלה במופעים מיוחדים שיתקיימו החודש וגם בחודש הבא את "התרנגולים – הרמיקס" ואת "קונצ'רטו לגשש ותזמורת" במספר אולמות ברחבי הארץ

המופע "התרנגולים – הרמיקס" הוא פרשנות חדשנית של 'תזמורת המהפכה' ליצירות האהובות של 'התרנגולים' – מסע של מוסיקה, תיאטרון, תנועה וצילומי ארכיון נדירים. במופע הבכורה של "התרנגולים – הרמיקס", שהתקיים בבית האופרה, נכחו חברי 'התרנגולים' וכמובן ה'אימא' המיתולוגית שלהם נעמי פולני. בין היתר נכחו שם גם שייקה וגברי מ'הגשש' שהיו חברים בלהקת 'התרנגולים'.

מאז שנות ה-60, אז החלה לפעול להקת 'התרנגולים', היא הפכה לחלק בלתי נפרד מהפסקול הישראלי. 'התרנגולים', בבימוייה ובהדרכתה של המייסדת שלהם נעמי פולני, יצרו שילוב ייחודי של מוסיקה ותנועה. חברי הלהקה היו יוצאי להקות צבאיות וחלקם הגדול המשיך להטביע חותמו על התרבות הישראלית כמו למשל: גברי בנאי, שייקה לוי, ישראל פוליאקוב, עליזה רוזן ודבורה דותן.

"התרנגולים – הרמיקס" הוא מופע שיצרה תזמורת המהפכה בניהולם של רועי אופנהיים וזהר שרון בהשראת הלהקה המיתולוגית, המעניק פרשנות מוסיקלית ותנועתית חדשה לקלאסיקה הישראלית של 'התרנגולים'. בערב משתתפת 'תזמורת המהפכה' עם מקהלת הילדים 'העפרוני' ואנסמבל של שחקנים וזמרים מוכרים ואהובים: בן נפתלי, יפתח מזרחי, מונה מור, נעמה נחום, עדי כהן, רני אלון ותום חודורוב.

כחלק מן המופע, מוקרנים קטעי וידאו נדירים, המשתלבים כחלק מקטעי הנגינה החיה של התזמורת ובכך נוצרת חוויה חדשה ועדכנית. בין הלהיטים האהובים של 'התרנגולים' המבוצעים במופע ובפרשנות חדשה: "שיר השכונה", "שיר השוק", "פנס בודד", "הורה אהבה", "ככה סתם", "יוסי ילד שלי מוצלח" ועוד.

מנצח: רועי אופנהיים. מלחין ומעבד: אמיר לקנר. עיצוב וידאו ארט: נמרוד צין. עיצוב תנועה: מוריה זרחיה. עיצוב סאונד: ואל קוטלר. עיצוב תאורה: נדב ברנע. ניהול אמנותי: זהר שרון ורועי אופנהיים. מנכ"ל: עומר לקנר רייכנטל. מנצחת מקהלת 'העפרוני': שלי ברלינסקי. מנהלת המקהלה: מיכל אופק. וידאו: התיאטרון העממי א. דשא פשנל.

מועדי המופעים:

15.10, 13:00, האופרה הישראלית תל אביב.

16.10, 21:15, תיאטרון ירושלים.

17.10, 20:30, היכל אמנויות הבמה הרצליה.

19.11, 20:30, אודיטוריום חיפה.

"קונצ'רטו לגשש ותזמורת"

מופע המחזיר אל הבמה, באופן שלא נעשה מעולם, את שלישיית 'הגשש החיוור' ומזקק את הרוח של השלישייה המיתולוגית שהפכה שם נרדף לישראליות. המופע, אותו יצרו מנהליה האמנותיים של 'תזמורת המהפכה' – רועי אופנהיים וזהר שרון – בשיתוף פעולה עם המלחין, המעבד והמנהל המוזיקלי – אמיר לקנר – הועלה בבכורה במסגרת 'סדרת המהפכה' באופרה הישראלית. במופע משתתפים גם השחקנים דביר בנדק ודקלה הדר.

המופע מציע פרשנות ייחודית ונקודת מבט מוזיקלית חדשה על פועלם האמנותי של 'הגשש החיוור' באמצעות פסיפס של יצירות ועיבודים תזמורתיים מקוריים, השוזרים בתוכם דגימות וידאו וסאונד מתוך מערכונים ושירים של 'הגשש'. המופע חושף את שפתם הייחודית ואת עושר העשייה שלהם כזמרים, כשחקנים וכבדרנים. 

המערכונים והשירים ״הצ'ופצ'יק של הקומקום״, ״הכה את המומחה״, ״דייג אוהב דגים?״, ״המכונית המגוייסת״, ״פסטיבל שירי דיכאון״, ״מים לדויד המלך״, ״למה צחקה מיכל?״, ״שיר הטלפון״, ״אל תלחץ על הבננה״, ״עובדים עלינו״, ״אף אחד לא קם״, והסרטים ״ארבינקא״, ״פורטונה״, ״גבעת חלפון״, ״שלאגר״ – כל אלה מהווים נקודת יציאה לתוך פנטזיות מוזיקליות תזמורתיות פרועות ומשעשעות.

אחד משיאי המופע הוא שלושה פרקי 'קונצ'רטו', כאשר כל פרק מהם מוקדש לאחד מחברי הלהקה – שייקה, פולי וגברי – כסולן 'מוזיקלי' בליווי תזמורת. פרקים אלה שמים זרקור על הצבעים הייחודיים, הקול, הבעות הפנים, התנועתיות ומשפטי המפתח הבלתי נשכחים של כל אחד מחברי 'הגשש'. את המערכונים המוקרנים מלווה התזמורת בנגינה חיה שהותאמה באופן ייחודי, מקורי ומפתיע, לעתים דרך שינוי בעלילת המערכון המקורית ולעיתים באופן שילוב התזמורת בו.

מנצח: רועי אופנהיים. מלחין ומעבד: אמיר לקנר. עיצוב וידאו ארט: נמרוד צין. עיצוב סאונד: ואל קוטלר. עיצוב תאורה: נדב ברנע. כותב: גור קורן. מנהלים אמנותיים: זהר שרון, רועי אופנהיים ואמיר לקנר. מנכ״ל: עומר לקנר רייכנטל.

מועדי המופעים:

12.10, 20:30, אודיטוריום חיפה.

14.10, 21:00, האופרה הישראלית תל אביב.

19.10, 20:30, תיאטרון ירושלים.

להזמנת כרטיסים למופעים באופרה הישראלית: 03-692777, www.israel-opera.co.il.

להזמנת כרטיסים למופעים בירושלים: בימות,www.bimot.co.il , טלפון:*6226.

להזמנת כרטיסים למופעים בחיפה: קופת ברק, barak-tickets.co.il, טלפון 04-8377777.