תחנת 'הראל': חנוכת הבית

מצדיעים בעת הנפת הדגל. משמאל לימין: מפקד המחוז ומפכ"ל המשטרה. שני מימין: מפקד התחנה (צילום: דוברות המשטרה)
מצדיעים בעת הנפת הדגל. משמאל לימין: מפקד המחוז ומפכ"ל המשטרה. שני מימין: מפקד התחנה (צילום: דוברות המשטרה)
תחנת המשטרה המקומית נכנסה למשכנה החדש בטקס חגיגי שנערך במעמד מפכ"ל המשטרה ובני משפחת רום ממבשרת, ששכלה את בנה יהונתן ז"ל בשבעה באוקטובר

מבנה חדש לתחנת המשטרה 'הראל' במבשרת ציון נחנך היום (ראשון). אורחי הכבוד בטקס היו בני משפחת רום המתגוררים ביישוב ושבנם יהונתן ז״ל נרצח במתקפת הטרור של השבעה באוקטובר בפסטיבל 'נובה' ברעים. זה המקום לציין כי מאז המקרה, נמצאים שוטרי התחנה בקשר עם בני המשפחה והזמינו אותם לטקס חניכת מבנה התחנה החדש.

התחנה החדשה, שממוקמת ברחוב צור 3 ביישוב, נותנת מענה משטרתי ושירותי משטרה לכ-58,000 תושבים המתגוררים ב-14 יישובים באזור. גזרת התחנה כוללת את המועצה המקומית מבשרת ציון, מועצה מקומית אבו גוש, מועצה מקומית הר אדר, מועצה מקומית קרית יערים, חלק מיישובי המועצה האזורית מטה יהודה ושכונת רמת מוצא בכניסה לירושלים.

הטקס התקיים במעמד מפכ"ל המשטרה רב ניצב יעקב שבתאי, מפקד מחוז ירושלים ניצב דורון תורג'מן, מפקד מרחב ציון תת ניצב רונן עובדיה, מפקד תחנת משטרת 'הראל' סגן ניצב יוסי ניזרי, ראשי המועצות, נציגי סגל הפיקוד של מחוז ירושלים ומרחב ציון, קציני ושוטרי תחנת 'הראל'. טרם הטקס נגזר הסרט, נקבעה מזוזה בכניסה למבנה והמפכ״ל העניק למפקד התחנה את 'מפתח התחנה' המסורתי. 

מעבר תחנת המשטרה למבנה החדש והמתקדם, ישפר את סביבת העבודה של שוטרי התחנה ויאפשר לכל אזרח המגיע לשעריה לקבלת שירותי משטרה בתנאים הולמים וראויים ובסביבה מכבדת. שוטרי תחנת 'הראל' ימשיכו להעניק שירותי משטרה מיטביים לציבור גם מתחנת המשטרה החדשה ויפעלו לשמור על הביטחון והסדר ולהיאבק בפשיעה על כל גווניה.

מפכ״ל המשטרה רב ניצב יעקב שבתאי: ״שוטרי תחנות המשטרה, הפרושים מדן ועד אילת, הם השכפ״צ האנושי של מדינת ישראל. סיפורי הגבורה של שוטרינו מתורגמים להגברת האמון של הציבור במשטרה באופן משמעותי ולא פחות מכך באים לידי ביטוי ברצון של עשרות אלפי צעירים וצעירות להצטרף למשפחת משטרת ישראל ולהתגייס למשימת השליחות. במציאות הביטחונית שבה אנו חיים במזרח התיכון, גם אתם, שוטרי תחנת 'הראל', יכולים למצוא את עצמכם ברגע אחד בקו האש מול מתקפת טרור ולנו המפקדים המחויבות להמשיך ולהעניק לכם את כל האמצעים וההכשרה המתאימים על מנת שברגע האמת תוכלו לעמוד בפרץ ולהכניע כל אויב. אני מתחייב שכך נעשה״.

מפקד מחוז ירושלים ניצב דורון תורג'מן: ״דווקא בעת הזו יש חשיבות גדולה לחנוך את המבנה החדש של תחנת 'הראל'. המלחמה חשפה והאירה בזרקור גדול את חשיבות חיזוק תחנות המשטרה. שוטרי משטרת ישראל יצאו מבתיהם עם נשקם האישי ונלחמו באומץ ובגבורה עד הכדור האחרון. המעבר למבנה החדש, בו תשתיות משופרות ונגישות שמותאמות לצרכי הקהילה, יאפשר לנו להעניק שירות טוב יותר לתושבים. שוטרי מחוז ירושלים עובדים ברצף מהחגים לתוך המלחמה בריכוז מאמץ משמעותי. תחנת 'הראל', תחת קו תפר צמודת גדר, חוותה נפילות ירי רקטות שלצערי גרמו גם הן לנפגעים ואבדות בנפש. התחנה משמשת דוגמה ומופת לתחנות משטרה מעורבות ועומדת מול אתגרים רבים ומשמעותיים המאפיינים אותה. אני סמוך ובטוח, ששוטרי התחנה בהובלת מפקד התחנה, יעמדו באתגרים ויובילו להישגים. לסיום, אני רוצה לחזק את כוחות צה״ל ומערכת הביטחון הפועלים בגזרות השונות וכולנו תקווה שיחזרו הביתה בריאים ושלמים״.

מפקד תחנת 'הראל' סגן ניצב יוסי ניזרי: ״משכננו החדש שאותו אנחנו חונכים היום, מותאם לתחנת משטרה בימינו. אנו בעיצומה של מלחמה שהיא מגן ורוח של מסירות, הקרבה, נחישות והכרעה שעוטפת את כלל שוטרי משטרת ישראל וגם אותנו תחנת 'הראל' במשכננו החדש. המבנה נבנה תוך התחשבות בכל בעל תפקיד. עם כניסתנו למבנה החדש, אני מאחל שהתחנה תתמלא בטוב, שהעבודה תיעשה במסירות ואחדות המטרה תוך רעות ולכידות השוטרים והקצינים; ושהאזרחים יזכו לקבל אוזן קשבת, לב פתוח ומענה הנדרש לצרכיהם. נפלה בחלקי זכות גדולה לפקד על התחנה ולהעביר את התחנה למשכנה החדש. לכם שוטרי 'הראל', המגנים בגופם וברוחם ביום ובלילה במסירות על תושבי היישובים בגזרה, ברצוני לומר לכם תודה מקרב לב. אין ראויים מכם לתחנה זו״.