'תיאטרון זיקית' מציג: '11:11PM'

על הצגה החדשה מאת היוצר והבמאי פבלו אריאל, העוסקת באדם המתבונן לאחור על חוויות והבזקים מחייו

'תיאטרון זיקית' יעלה את '11:11PM', הצגה חדשה אותה יצר המנהל האמנותי של התיאטרון, פבלו אריאל. היוצר, פבלו אריאל, החל את העבודה על ההצגה כמסע אישי לאחר תמורות ושינויים שהתרחשו בחייו בשנים האחרונות, כולל פרידה מהורים, לידת נכדים, התפרקות ובנייה מחדש של מסגרות. הוא הגיע לנקודה של עצירה והסתכלות, כולל התבוננות לאחור.

ההצגה עוסקת ברגשותיו ובתחושותיו של אדם המתבונן לאחור על חוויות והבזקים מחייו. היא אינה ליניארית, הבמה והתפאורה יוצרים מספר מוקדים ובכך מפנים את תשומת הלב לכיוונים שונים, ממש כמו הבזקי הזיכרון.

בעזרת חפצים, בובות, מולטי מדיה, מחול, צלליות, מוזיקה והומור, מתוארים מצבים, תחושות ומחשבות שנוצרו אצל האדם שעל הבמה בעקבות אתגרים שעבר, יחסים עם נשים, אהבה וזוגיות, משפחה, כמיהה ופרידות, השלמה והתבגרות.

האמצעים האומנותיים המגוונים והדינמיקה של ההצגה מהווים למעשה מגרש משחקים של היוצר עם האומנות עצמה ומתייחסים לרעיון ולביטוי "המדיום הוא המסר", שטבע הפילוסוף מרשל מקלוהן.

כל פרק בהצגה נתון לפרשנויות שונות ומשולבים בה גם סמלים אוניברסליים שמהדהדים ונוגעים בחוויות הפרטיות של כל אחד ואחת בקהל. הרמזים, ההקשרים, המסרים והגירויים שהיוצר מגיש, מאפשרים לצופים לקחת הלאה מן ההצגה אל חייהם שלהם. בכך למעשה גם הצופים הופכים לשותפים ביצירה.

'תיאטרון זיקית' הוא תיאטרון חזותי רב-תרבותי, הפועל בגליל ומעלה הצגות למבוגרים ולילדים. ל'זיקית' סגנון אומנותי מובהק וכל ההצגות מבוססות על חומרים מקוריים ויוצרות חוויה רב-חושית באמצעות השימוש באמצעים הוויזואליים ומיעוט מילים, כולל תיאטרון בובות, חפצים וצלליות, תפאורות מיוחדות, תנועה, מוזיקה ועוד.

צוות 'זיקית' מורכב מאנשי תיאטרון מקצועיים, יהודים וערבים תושבי הגליל, המייצגים את הפסיפס האנושי שבאזור. התיאטרון פועל באולם הבית בתפן שבגליל וגם יוצא להופעות חוץ בארץ ובעולם מידי שנה, השתתף בפסטיבלים בינלאומיים וזכה בפרסים רבים.

'תיאטרון זיקית' יחל להופיע באופן קבוע במוזאון תל-אביב (אולם 'שידלובסקי') – הן עם הצגת המבוגרים '11:11PM' והן עם הצגות ילדים שונות מתוך הרפרטואר.

שחקנים: ניקול מאהלר, גוסטבו בוסטמנטה ופבלו אריאל. מוסיקה: גוסטבו בוסטמנטה. כוריאוגרפיה: ניקול מאהלר. עיצוב תפאורה ואביזרים: דנה מידן.

מועדי ההצגה (מוזיאון תל אביב): שישי, 20.8, 13:30; חמישי, 2.9, 20:30.

מחיר כרטיס: 90 שקלים.

ניתן לרכוש כרטיסים באתר מוזיאון תל אביב

https://www.tamuseum.org.il/he/event/1111pm/2021-08-20/