תמיד יפה…

טיפ לכל גיל: איך תוכלי להיראות במיטבך בכל עשור לחייך

הקפדה על טיפוח העור חשובה, גם בשנות ה-20 וה-30. אך ככל שחולפות השנים, משתנה העור ושגרת הטיפוח אמורה להשתנות אתו. לא משנה כמה ננסה לשכנע את עצמנו אחרת, השעון ימשיך לתקתק והעור יתבגר. אך זה לא בהכרח דבר רע. ניתן לאמץ הרגלי טיפוח בריאים שיגרמו לנו להיראות במיטבנו בכל גיל.

העור הוא איבר יוצא דופן. היכולת שלו לשקם את עצמו מופלאה. תאים חדשים נוצרים כל הזמן, אך הם מתחדשים בקצב איטי יותר ככל שאנחנו מתבגרים. זו הסיבה שגורמת למרקם העור להשתנות לאורך השנים. העור הופך דק יותר וייתכן שתבחינו ביותר כתמי גיל. אלה הם למעשה אזורי היפר-פיגמנטציה שנגרמים מקרינת ,UV סיבה נוספת שהופכת את השימוש בקרם הגנה לקריטי בכל גיל.

עם השנים, מאבד העור את הגמישות הטבעית, מה שמוביל לרפיון ולקמטים. הגורם לבעיה הוא אובדן הליפידים (חומצות השומן) האחראיים על לחות העור. צרכי הלחות של העור ישתנו עם הזמן ועלינו להתמודד עם העובדות. צרכי טיפוח העור משתנים ככל שאנו מתבגרים. מה שעבד עבורכן בשנות ה-20, לא יהיה יעיל לאחר עשור או שניים. בין אם אתן בנות 20, 30, 40, 50 או מעל גיל 60, חשוב לבחור שגרת טיפוח ומוצרים שיתאימו לגיל ולסוג העור.

לפניכם טיפים שיסייעו בשמירה על עור נפלא בכל גיל:

בשנות ה-20: אם עדיין לא אימצתן שגרת טיפוח, זה הזמן להתחיל. כבר בגיל צעיר חשוב לאמץ שגרת טיפוח מתאימה שתעזור לכן להיראות במיטבכן לאורך שנים.ייתכן שתבחינו בשינויים בעורכן מאז שנפרדתן משנות העשרה. ההורמונים משתנים והעור ימשיך להשתנות לאורך שנות ה-20 לחייכן. לכן, הקדישו זמן כדי לאבחן את סוג העור שלכן ולהתאים לו את שגרת הטיפוח המתאימה.כמה שינויים פשוטים באורח החיים יכולים לעזור. לילות ללא שינה וזמן רב מדיי בשמש עלולים לפגוע במראה העור. אם עדיין לא התחלתן לעשות זאת, השתמשו במסנן קרינה מידי יום כדי לסייע לעורכן בשמירה על האלסטיות והגמישות. למרות שזה אולי מפתה לבלות בחוץ עד שעות מאוחרות, נסו להגביל את הלילות המאוחרים כדי שתוכלו להיראות במיטבכן ביום שלמחרת.

בשנות ה-30: זה הזמן שבו אתן עשויות להבחין בסימני הזדקנות ראשונים. העור מתחיל לאבד קולגן ואלסטין וקמטוטים ראשונים עשויים להופיע. ייתכן שתצטרכו להתאים את שגרת הטיפוח ולהוסיף מוצרים עשירים בלחות.זה גם הגיל שבו רבות מאתנו יבחינו בסימני הזדקנות ראשונים סביב העיניים. בעשור זה כדאי לשקול להוסיף שלב נוסף לשגרת הטיפוח שיתמקד בעור העדין והדק שסביב העיניים.טיפ לצמצום הקמטים סביב העיניים: הרכיבו משקפי שמש בעלי עדשות גדולות ככל האפשר. בחרו בעדשות עם הגנה מקרינת UVA ו-UVB שיכסו ויגנו על אזור העיניים מהשמש ויפחיתו את כיווץ העיניים שגורם לעייפות ומעמיק את הקמטים. הרכבת משקפי שמש תעכב את היווצרות הקמטים באזור העיניים.

בשנות ה-40: בתקופה זו של החיים, גוון עור לא אחיד הוא אחת מדאגות העור השכיחות ביותר עבור נשים. אחד הגורמים המרכזיים הוא יותר מדיי שעות חשיפה לשמש שגרמו להופעת כתמי גיל. גוון עור לא אחיד עשוי להיות גם תופעת לוואי של היריון שיוצר אצל נשים מסוימות פיגמנטציה הידועה בשם מלזמה (הידועה גם כ'מסכת היריון').שינויים הורמונליים נוספים במהלך העשור וכניסה אפשרית לגיל המעבר עלולים לגרום לכן לתהות לאן נעלם העור הצעיר שלכן. מומלץ להתייעץ עם רופא עור לטיפול בעור המשתנה כדי שתוכלו להיראות ולהרגיש במיטבכן.נשים רבות בשנות ה-40 לחייהן מרגישות בטוחות בשגרת הטיפוח שלהן ורגילות אליה והצורך לשנות מהווה עבורן מטרד. למרבה המזל, לפעמים מספיקים רק שינויים קטנים כדי להחזיר את השליטה על עורכן.

בשנות ה-50 והלאה: בערך בגיל 50, סביב הכניסה לגיל המעבר והשינויים ההורמונליים שמלווים אותו, הופך העור יבש ודק יותר בשל ההאטה בייצור הטבעי של לחות ושומן. רמות האסטרוגן בגוף יורדות ואיתן גם קצב ייצור החלבונים החשובים למרקם העור. ייצור הקולגן שאחראי לאלסטיות של העור יורד באופן משמעותי והעור מאבד את המוצקות שלו. בנוסף, נחלשת מערכת ההגנה הטבעית של העור ומתגלים פגמים שנוצרו לאורך השנים כדוגמת פיגמנטציה, כתמים, קמטים וגוון לא אחיד. לכן, גם אם עד עכשיו דילגתן על שלבים מסוימים בשגרת הטיפוח, זה הזמן להקפיד על כל שלב ולהתמקד בלחות והזנה עשירה. אל תוותרו על שימוש בסרום, קרם יום ומסנן קרינה, קרם לילה עשיר וקרם עיניים. מומלץ גם להוסיף מסכה בהתאם לסוג העור.