תנועה, מוסיקה ומדע

צילום: רועי אריאלי
צילום: רועי אריאלי
על 'בדיוק': פסטיבל תנועה, מוסיקה ומדע שיתקיים בחול המועד סוכות במוזיאון המדע בירושלים

האקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים מתארחת במוזיאון המדע בירושלים לפסטיבל ייחודי, המשלב מופעי תנועה, מחול ומוסיקה, שיוצגו בחללי המוזיאון. מפגש שיא המשלב את אמנות החשיבה המדעית, העשייה האמנותית והחקירה האקדמית.

האירוע נוצר במסגרת 'סדרתרבות' של קרן מנדל והקרן לירושלים ויציג עבודות מקור של סטודנטים לתואר שני בפקולטה למחול, לצד רפרטואר של יצירות של מורים וכוריאוגרפים המבוצע על ידי אנסמבל המחול של האקדמיה. בנוסף, ינוגנו קטעי מוסיקה קלאסית המבוצעים על ידי סטודנטים מצטיינים מהפקולטה לאמנויות הביצוע. העבודות יוצגו בחללי תערוכת 'זמן לזוז', המוצגת כעת במוזיאון המדע ירושלים ועוסקת בקשר בין גוף, בריאות ומדע.

במהלך הלימודים באקדמיה, משכללים הסטודנטים את מיומנות הביצוע שלהם ובה בעת משכללים את הכלים לחיבור יצירות. כל זה מלווה בתהליך מתודי של רכישת כלים מחקריים אקדמאיים. העבודות שיועלו בפסטיבל הן תוצר של תהליך חקירה רעיונית, גופנית, תנועתית ומוסיקלית.

שעות הפעילות: רביעי-חמישי, 22-23.9, 18:00-21:00; שישי, 24.9, 10:00-12:00.

"לשיר זה כמו להיות נעמי שמר": נעמי שמר היא עץ חד-פעמי בזמר העברי. שורשיה נטועים בבתי הכנסת של וילנה, ענפיה צומחים מן השנסון הצרפתי ועליה מרשרשים מעל הכנרת. שיריה של שמר משקפים את ההיכרות עמוקה עם מחשבת ישראל, אדמת הארץ, החגים, המלחמות, הגן, הצבא, הגעגוע והצחוק. חיבור נדיר בין מילים ללחן, בין אהבת אדם לאהבת הארץ – נכס צאן ברזל של הזמר לעברי לנצח נצחים.

הכניסה ללא תשלום, חובה לשריין כרטיסים מראש:

http://p1.pagewiz.net/bediuk_festival/

סימולציית החתירה: אחרי קיץ עמוס מבקרים (בהתאם להנחיות משרד הבריאות) ותגובות נלהבות ביותר מתערוכת 'זמן לזוז', שנפתחה בתחילת יולי ותפעל גם בחודשים הקרובים, יעשיר מוזיאון המדע במהלך סוכות את התערוכה הקיימת וירחיב את הפעילות שלה. במסגרת שיתוף פעולה עם מרכז דניאל לחתירה, יוצג מיצג סימולציה עם סירות חתירה (לגילאי 7+). בנוסף, יוקם מרחב תנועה חווייתי לגילאי שנה וחצי עד ארבע, המתאים למשפחות עם ילדים מאוד צעירים שמבקרות במוזיאון.

במסגרת שיתוף פעולה עם מרכז דניאל לחתירה, יוצבו במוזיאון שני מייצגים דמויי סירות חתירה, ובתוכם סימולטורים לחתירה, המאפשרים לשני מבקרים בו זמנית לחתור באופן עצמאי. על המסך לפניהם יוקרן סרטון המראה התקדמות בשיט בים – כתלות בפעילות שלהם – וייתן תחושה של חתירה ממשית. הסרטון יופעל כאשר המבקר יפעיל את הסימולטור ויגיב למהירות החתירה. בנוסף, יוצגו במהלך החתירה על המסך מדדים אותם בוחן הסימולטור כגון: מרחק, קלוריות שנצרכו, מהירות וזמן אימון. על הקיר, לצד העמדות – תצוגת צילומים של שייטים בפעולה ממבחר הצילומים של מרכז דניאל, בשילוב סרטוני חתירה מהעולם.

יש לשריין מקום ולרכוש כרטיסים מראש:

https://lp.mada.org.il/summer21