'תנועה, רוח, אירוח'

צילום: ארנון בוסני
צילום: ארנון בוסני
הרשות לפיתוח ירושלים במגוון אירועי קיץ 2021 בטיילת ארמון הנציב בירושלים, לכל המשפחה, ללא תשלום ותחת כיפת השמיים

תושבי העיר ירושלים והמבקרים בה מוזמנים בחודשים יולי–אוגוסט לסדרת מפגשים נעימים ומרחיבי אופקים לכל הגילאים וללא תשלום. בין היתר, יתקיים מיזם 'תנועה, רוח, אירוח: מפגשים שמניעים את הגוף והלב' בטיילת ארמון הנציב, מקום המהווה מוקד תיירותי ומפגש בין זרמים, עדות ומגזרים שונים.

הפעילויות יתקיימו תחת כיפת השמיים, בטיילת ארמון הנציב בירושלים, במיזם מגוון של אירועים ופעילויות: מסדנאות יוגה וקיטיאדו ועד סדנאות ציור והיפ הופ לילדים, מקונג פו דאנס ועד נפלאות הצ'י קונג, עם שיחות על חודש אלול, על בודהיזם ועל כתיבה, סיורי Walk and talk באזור, הופעות מוזיקליות באנרגיות טובות ועוד.

מיזם 'תנועה, רוח, אירוח' מספק מקום מפגש בין משתתפים מכל הדתות והזרמים, כאשר אחד האירועים המרתקים בהקשר זה הוא 'מפגש ולימוד בשתי שפות' של יונתן ארנון, במהלכו יכירו המשתתפים זה את זה דרך המיינדפולנס – מפגש דיאלוג נדיר וייחודי בין צעירים דוברי עברית וערבית. "אחרי תקופה שבה החלומות נסדקו, אפשר לנסות שוב לחלום יחד בעזרת טכניקת המיינדפולנס, בליווי מוזיקה, שיחה ושיתוף בקבוצות קטנות", מוסבר בתכנייה של האירוע.

אירועים אלו יימשכו לאורך כל הקיץ ויציעו למשתתפים לקחת לעצמם פסק זמן מהיום־יום, להכיר עולמות חדשים ולהרחיב אופקים על רקע הנוף הירושלמי היפהפה של הטיילת.

הפעילות מתקיימת ביוזמת הרשות לפיתוח ירושלים ובשותפות עיריית ירושלים והמשרד לענייני ירושלים ומורשת.