תנועת 'בני עקיבא' למען המפונים

צילום: בני עקיבא
צילום: בני עקיבא
תנועת הנוער הדתית הגדולה בישראל פתחה סניפים חדשים עבור המפונים מהדרום

תנועת בני עקיבא ממשיכה בעשיה החברתית בעורף ולמען עם ישראל במסגרת פעילות חודש ארגון שמתקיים השנה במתכונת אחרת בעקבות המלחמה. הנושא המקורי שתוכנן לחודש זה שונה בהתאם למצב והוא עומד השנה בסימן "הננו- למען עם הנצח" ומתמקד בעשיה למען עם ישראל- עשיה בעורף, סיוע למשפחות, חיזוק החוסן הלאומי, חיזוק הרוח ערבי לימוד, סיוע לחיילי צה"ל, סיוע לחקלאים, חמ"לים, פעילות במלונות ומוקדי אירוח של המפונים ועוד.

מאות יוזמות מתקיימות כעת בכל סניפי התנועה בארץ מסביב לשעון כשהפעילות בסניפים כוללת הנצחה לחללי המלחמה וערבי תפילה ולימוד לעילוי נשמתם ולרפואת הפצועים ולשחרור החטופים.

כמו כן, עקב הפינוי הרחב מעוטף עזה ומיישובי צפון הארץ ועקב הוראות משתנות של פיקוד העורף- התנועה פועלת כל העת על מנת שכל קהילה וכל סניף יהיו חלק מהעשייה והפעילות בחודש ארגון שיסתיים באירוע השיא במוצ"ש בעוד כשבועיים.

בין היתר, בשבועות האחרונים הקימה התנועה 17 סניפים חדשים לקהילות שפונו מעוטף עזה שפועלים במלונות ובמוקדי האירוח השונים של המפונים. ביניהם סניף שוקדה בנווה אילן. הסניפים פועלים באופן מסודר כשהקומונריות נמצאות עם המפונים והסניף ממשיך לפעול ומקיים פעילות מלאה במקום האירוח.

כמו כן, בקהילות בהם התושבים נמצאים במספר מקומות- הקומונריות הכינו פעילות מותאמת לחודש ארגון והן עוברות במהלך החודש בין המדריכים והחניכים והפעילויות מתקיימות במוקדים שונים. לדוגמא- הקומונרית של קריית שמונה עברה בין 250 חניכי הסניף שפזורים במקומות שונים בארץ, קיימה פעילויות בכל מקום ואף הצליחה לכנס את חבריא ב' לפעילות התנדבותית יחד בירושלים.

בנוסף, חלק מהסניפים מקיימים פעילויות משותפות במהלך החודש ויקיימו שבת ארגון משותפת. כך, לדוגמא- סניף מרכז ירושלים וסניף שדרות מקיימים חודש ארגון יחד כולל צביעת קירות והופעות משותפות.

מזכ"ל בני עקיבא יגאל קליין: "לחודש ארגון השנה יש חשיבות כפולה ומכופלת מכל שנה רגילה. עם ישראל זקוק לנו- ואנחנו נהיה שם ככל שיידרש. אלו לא ימי שמחה ואנחנו רואים את החניכים שלנו שעובדים ללא הפסקה עם שלל יוזמות עבור כל מי שזקוק לסיוע- נשות המגויסים, החיילים בשטח, מפוני הדרום וצפון הארץ ועוד ועוד. מעבר לכל העשייה למען עם הנצח, וכמענה לאויבינו המנסים להוריד את רוחנו- הבריאות הנפשית של חניכנו דורשת מאיתנו חודש של יצירה, גיבוש השבט והרמת הרוח הסניפית בעוצמה ובתקווה, חיוך של חניך וחניכה בימים אלה, למרות כל הכאב, הם חלק מהצורך העמוק של עם הנצח."