תנועת נוער חדשה

סמל_קרמבו_חדש_עברית
במועצה האזורית מטה יהודה מברכים על כניסתה של תנועת הנוער העשירית ליישוביה - תנועת 'כנפיים של קרמבו'

בישיבת המליאה האחרונה של המועצה האזורית מטה יהודה, הודיע ראש המועצה ניב ויזל על פתיחת סניף של תנועת נוער חדשה במועצה ושמה 'כנפיים של קרמבו'. התנועה תפתח את סניפיה ביישובי המועצה כבר בשנה הבאה. התנועה החדשה תצטרף למגוון תנועות הנוער שכבר קיימות במועצה ובכך עומדת מטה יהודה על עשר תנועות נוער שונות המקיימות את פעילויותיהן במרחבי המועצה. תנועת 'כנפיים של קרמבו' תקיים את פעילותה במספר יישובים במועצה.

'כנפיים של קרמבו' היא תנועת נוער אשר מובילה שינוי חברתי לילדים ונוער עם ובלי צרכים מיוחדים. התנועה פועלת על פי מודל של חונכות אישית במסגרת קבוצתית ומחנכת לקבלת האחר, שוויון ואהבת האדם. התנועה מאמינה שיצירת בסיס למפגשים משותפים – בין צעירים עם צרכים מיוחדים לצעירים ללא צרכים מיוחדים בני אותו גיל – מובילה להבנה הדדית האחד את השני ויוצרת הזדמנות לקשרים חברתיים ולשינויי תפיסות ועמדות כלפי אנשים עם צרכים מיוחדים. השינוי שמתחולל בקרב הפעילים הצעירים שבתוכה יוצא החוצה ויוצר מעגלים של שינוי בציבור בכלל. באמצעות הפעילויות שמתקיימות אחת לשבוע, חווים בני הנוער יחדיו פעילות חברתית מעצימה. דרכה הם מכירים זה את זה, חווים את החזקות ואת הקשיים ולומדים כיצד לתווך ולאפשר לכל אחד להיות שותף פעיל בפעילות.

ראש המועצה ניב ויזל: "זו בשורה משמחת וחשובה מאוד עם מסר ערכי וחינוכי בעל משמעות רבה לבני ובנות הנוער במועצה. 'כנפיים של קרמבו' פועלת מתוך אמונה כי לכל הילדים – ללא הבדלי יכולת, מוצא, דת או מגדר – יש צורך משותף. כל הילדים רוצים וצריכים להרגיש שייכות חברתית ולכל ילד מגיע ליהנות בין חברים. ערכים אלה הם הערכים של מטה יהודה. אנו מדגישים כל הזמן את נושא קבלת האחר. כמו שאנו מצטיינים בדו הקיום במועצה, כך גם בקבלת האחר והשונה בתוך הבית. אני מאוד מאמין בדרך זו ומקווה שגם כל קהילת המועצה. במטה יהודה כ-705 ילדות וילדים עם צרכים מיוחדים ולכל ילדה וילד במועצה יש זכות להרגיש שווה. יש לנו כאן הזדמנות מופלאה ליצור שייכות חברתית לכולן ולכולם ואני גאה לפתוח כאן סניף ראשון לתנועת 'כנפיים של קרמבו' – כי חינוך זה בטבע שלנו".