תערוכה אחת, ארבעה אומנים

תחת הכותרת 'שרשור', יציגו ארבעה אומנים מיצירותיהם בתערוכה שתתקיים בגלריה העירונית כפר סבא

התערוכה 'שירשור' (אוצרת: הדסה גורוחובסקי) היא מעין מחרוזת שמורכבת מארבע חוליות. ארבעה אומנים מתחומים שונים ויצירות אומנות שהחוט המקשר ביניהן הוא צורני ומבני שמאופיין בריבוי פרטים, טקסטורות ומוטיבים חוזרים הנקשרים זה לזה במקצב ובתנועה.

כל אחד מארבעת האומנים יוצר במדיה ובסגנון שונה. לכל אחד מהם 'שיר' משלו ונקודת מבט אחרת (שיר/שור). האומנים מחברים פרטים רבים זה לזה, היוצרים מעין שרשראות של חפצים, אנשים, צורות, צבעים ומרקמים. בחירת האלמנטים ואופן החיבור ביניהם היא הנותנת להם משמעות.

האומנים

מרקו צליק: אוסף חפצים ישנים וחדשים ומחבר אותם זה לזה. להם הוא מוסיף אפקטים של תאורה, תנועה וסאונד. פסליו של מרקו צליק גדושים בפרטי פרטים ומושפעים מספרי מדע בדיוני, מחברים בין עבר לעתיד, בין ישן לחדש ובין עיצובים מסורתיים לטכנולוגיה עכשווית.

דליה פיש בנארי: ההשראה לעבודותיה של דליה פיש בנארי באה מעולם הטבע, מיצורים ימיים וחד תאיים שאותם היא יוצרת בפורצלן בעבודת יד. עבודותיה הלבנות והמעודנות עשירות במרקמים שיוצרים אפקט של סריגה או תחרה.

תרזה חורין קרגולה: מציגה סדרת ציורים ורישומים היברידיים-סימבוליים, מין בשאינו מינו, שמשרטטים מהות נשית בשילוב צורות אורגניות צמחיות. האלמנטים מתפרקים, מתחברים ומתפתחים במבנה אנכי ובקשרים מעודנים.

יעקב שיבי: מצלם אנשים בקבוצות ובמצבים מפתיעים, רגעים חמקמקים שנוגעים ללב במורכבותם. נקודת מבטו יוצרת קומפוזיציות דינמיות ולעיתים ניגודיות הומוריסטית.

התערוכה תיפתח ביום שלישי (2.8, 19:30) ותינעל ב-28.8. שיח גלריה יתקיים בשבת (13.8) בשעה 11:00.

גלריה עירונית, בית התרבות ע"ש רייזל, רח' גאולה 12, כפר סבא.

שעות פתיחה: ראשון-חמישי – 09:00-21:00.

להסדרי נגישות פרטניים יש לפנות למזכירות בית רייזל: 09-7640303, nirac@ksaba.co.il.