'תפילה ישראלית' בברלין ובתל אביב

אנסמבל זמרי 'מורן' השתתף בסוף השבוע האחרון בקונצרט חגיגי בפסטיבל לבנדובסקי בברלין * עם שובו, יזכו גם אוהבי המוסיקה בישראל לביצועים מחודשים של היצירות

אחרי למעלה משנתיים שבהן נמנע מאנסמבל זמרי 'מורן' להופיע בחו"ל, יצא האנסמבל להופיע בפסטיבל לבנדובסקי בברלין. האנסמבל ביצע בפסטיבל את הקונצרט 'תפילה ישראלית' – ליטורגיקה יהודית וישראלית.

לואי לבנדובסקי, שהשבוע צוין יום השנה ה-201 להולדתו (3.4.1821), היה חזן, מלחין ומנצח מקהלה יהודי גרמני, שעסק בעיקר בהלחנת מוזיקה דתית לקטעי תפילה יהודיים. זו השנה האחת עשרה שנערך בברלין פסטיבל הנושא את שמו. לבנדובסקי כתב מוזיקה לבתי הכנסת הליברליים בגרמניה, בתי כנסת בהם ניגנו בעוגב והייתה נהוגה בהם גם שירת מקהלה.

אנסמבל זמרי 'מורן', שהוקם ב-1998 ומונה 24 זמרות וזמרים בוגרי מקהלות 'מורן' (בניהולה של נעמי פארן ובניצוחו של תם קרני), יבצע כאמור את הקונצרט 'תפילה ישראלית'. במרכז התוכנית: יצירתו של המלחין הישראלי אהרן חרל״פ, 'עקידת יצחק', לפסוקים מספר בראשית. היצירה מספרת את הסיפור המכונן של העקידה ומשלבת הרכב סולנים ומקהלה א-קפלה.

הלחנת הפיוטים למקהלה משלבת מוסיקה מקורית וחדשה עם מוסיקה שמתבססת על מנגינות הפיוט המסורתיות: "אודה לאלי", "אדון הסליחות", "אבינו מלכנו" ו"פתח לנו שער" מאת מנחם ויזנברג, ערן דינור ומקס ינובסקי. לצד אלה, מבצע האנסמבל שירים ישראליים מוכרים, בעיבודים מיוחדים למקהלה א-קפלה.

במהלך השנים האחרונות השתתף האנסמבל בסדרות קונצרטים עם התזמורת הקאמרית הקיבוצית, עם התזמורת הסימפונית ראשון לציון, התזמורת הקאמרית הישראלית, תזמורת הקאמרטה ירושלים, אנסמבל סולני תל אביב, האופרה הישראלית וכן מוזמן לקונצרטים ולפסטיבלים בארץ ובעולם.

יום שלישי, 12.4, 20:30, 'סטודיו אנט', תל אביב.

לרכישת כרטיסים באתר מקהלות 'מורן':

www.moran-choir.co.il/tickets?code=254