תקשורת ישירה

שר התקשורת ד"ר יועז הנדל נפגש השבוע עם תושבי הר אדר * הנושא הטעון במפגש היה כמובן פריסת האנטנות

אתמול (שני, 2.8), התקיים מפגש תושבים עם שר התקשורת ד"ר יועז הנדל בנושא 'מהפכת התקשורת בהר אדר'. נושא התקשורת הוא אכן מן הנושאים הבוערים ביישוב בתקופה האחרונה כאשר המחלוקת המרכזית היא בנושא פריסת האנטנות הסלולאריות. נושא שכמובן הוא הרבה פחות שנוי במחלוקת ושהפך לאחרונה רלוונטי בהר אדר הוא הסיבים האופטיים. המפגש, אשר התקיים ברחבת המועצה, היווה הזדמנות לתושבים לשאול את השר שאלות בנושא סיבים אופטיים, האנטנה הסלולרית, תקשורת מהירה ועוד. אל השר נלווה גם מוני שמילה, המשנה למנכ"ל משרד התקשורת שגם הוא נשא דברים.

השר יועז הנדל: "באתי לכאן כי אני חושב שתפקידי כשר הוא דווקא לגעת בנקודות הכואבות, בנקודות המחלוקת האלה סביב פריסת האנטנות. זה חלק מהחזון שלי והאתגר שלי. אני משוכנע כי האנטנות יש בהן כיסוי למה שאתם צריכים. במצב הנוכחי יש פחות קרינה. אני מבין שזו סוגיה בוערת וזה טבעי שאתם רוצים לדאוג לבריאותכם ולבריאות ילדיכם. אני מאמין שאנחנו עושים את הדבר הטוב עבור מדינת ישראל. אני מתעסק עם נושאים רבים ואין נושא אחד שאין בו כאלה שחולקים עליי או חושבים שאני טועה. אם משהו לא ברור לי אני מתייעץ, אם אני יודע שטעיתי אני מתקן, אך במקום שבו אני משוכנע שאני עושה את הדבר הנכון אני ממשיך. אני שמח על הנושא של ההתחברות לסיבים האופטיים בהר אדר. כרגע ממליץ לא להוריד אנטנות כי זה יגביר את הקרינה".

חיים מנדל שקד, ראש המועצה: "שר התקשורת נפגש עם התושבים ושוחח איתם על מהפכת התקשורת שהוא מוביל והשפעתה על איכות החיים של התושבים. במהלך המפגש, שבו נכחו כ-200 תושבים, הוצג שהר אדר יהיה היישוב הראשון של בתים צמודי קרקע שבו הסיב האופטי יגיע לכל בית וזה הולך לקרות ממש בחודשים הקרובים על ידי חברת IBC וחברת 'בזק' שכבר עובדים בשטח בימים אלה. השר סיפר כי משרדו לומד את המודל שיזמה המועצה, שלקחה על עצמה את חלוקת הדואר והחבילות לתושבים, מודל שעובד מצוין מתוך כוונה להעתיק אותו ליישובים אחרים. הנושא המרכזי שעלה במהלך המפגש הוא מהפכת התקשורת הסלולרית שמשרדו מוביל להוצאת הסמכות לאשר התקנת אנטנות מראשי הרשויות למשרדו כדי למנוע מהם את הצורך להתמודד עם הלחץ שמופעל עליהם על ידי מתנגדי האנטנות מקרב התושבים וזה כבר אושר בממשלה במסגרת חוק ההסדרים. עוד ציין השר, כי התושבים צריכים להבין שבעיית הקרינה היא מהטלפונים הניידים שהם הבעיה העיקרית ולא מהאנטנות. 78 אחוז מן הקרינה שאנחנו סופגים מגיע מהטלפון הנייד וככל שיהיו יותר אנטנות כך תרד עוצמת הקרינה. זו הסיבה שהוא מוביל אג׳נדה של ריבוי אנטנות להורדת רמת הקרינה מהטלפונים הניידים ושיפור איכות הקליטה. זו המחויבות שלו ושל הממשלה וכבר הנחה את חברות התקשורת להעלות את רמת הכיסוי הסלולרי ל-95 אחוז מהשטח מסיבות של ביטחון והצלת חיים. השר ציין, כי לפני הגעתו עשה שיעורי בית וביקש לבדוק את נושא הקרינה מהאנטנה החדשה בהר אדר שיש תושבים שמתנגדים לה. מהבדיקה עלה שעוצמת הקרינה של האנטנה אינה עולה על אחוז אחד מהסף הבריאותי המותר, שאין שום בעיה עם מיקום האנטנה ואם ההורים באמת דואגים לבריאות ילדיהם, אסור להם להסכים להורדת האנטנה שתורמת לבריאותם. במהלך המפגש בלטה העובדה כי רוב מוחלט של התושבים רוצה את האנטנה ואינו מתנגד לה".

בסוף השבוע האחרון עדכן ראש המועצה, כי מנכ"ל 'בזק' נענה לבקשתו להקדים את פריסת הסיבים האופטיים של 'בזק' בהר אדר לטווח הזמן המיידי. העבודות לפריסת הסיבים החלו כבר ביום ראשון השבוע (1.8) וזאת במקביל לפריסת הסיבים האופטיים של חברת 'הוט' שכבר החלו שבוע קודם לכן וצפויות להימשך כחודש. עוד הוסיף מנדל שקד, כי חברת 'בזק' נענתה גם לבקשתו להחלפת ארונות התקשורת הפגומים ברחבי היישוב בדגש על ארונות התקשורת הישנים בשלב א'.