תקשורת מצוינת

על מגמת תקשורת בכיתת החינוך המיוחד בתיכון 'הראל' ועל תערוכת הצילום שנפתחת בימים אלה

מגמת תקשורת בכיתת חינוך מיוחד נפתחה לפני שמונה שנים. במסגרת המגמה, לומדים בכיתה המקדמת את מקצוע הצילום כמקצוע הרחבה, דבר המקנה לתלמידים קבלה של תעודת בגרות מלאה. המגמה, כמגמת חינוך מיוחד, מלמדת את התלמיד כיצד להתבונן דרך עיני האחר ומעניקה לו כלים חשובים לחיים כמו פיתוח היצירתיות, ביטחון עצמי, רפלקציה עצמית ויכולת עמידה מול קהל.

בשנים האחרונות, נמצאת מגמת התקשורת בתיכון 'הראל' בשיא פריחתה. מגמת התקשורת בניצוחו של שגיא בן יהודה, נתמכת על ידי צוות החינוך המיוחד, רכזת החינוך המיוחד הדס אסא ומנהלת בית הספר ליאת שגב, שעוזרים ומעודדים את הפעילות לאורך כל הדרך.

בימים אלה, נפתחת תערוכת צילום – פרויקט הגמר של המגמה – שבה מציגים התלמידים סדרות צילומיות שצולמו לאורך השנה בנושאים מרתקים ומגוונים: חיי פנימייה, קבוצת הנשים של הפועל ירושלים, חרם שתלמיד עבר בחטיבה, עבר מול הווה, חברים שמשחקים בשתי קבוצות יריבות (בית"ר והפועל) ועוד.

התערוכה תהיה פתוחה לקהל מהשבוע הקרוב. בוחן מטעם משרד החינוך התרשם מאוד מיצירות התלמידים ואלה הגיעו להישגים מעולים.

רכז המגמה שגיא בן יהודה: "אחרי שנתיים חזרנו לערב מיוחד ומרגש שבו הציגו תלמידי מגמת תקשורת/צילום את העבודות שלהם מול הצוות וההורים. השנה הוצגו פרויקטים רגשיים מאוד כמו חיי הפנימייה וחוויית החרם בחטיבה. אני מאמין ביכולות של התלמידים שלי להגיע רחוק ואפילו בטוח שעבודותיהם יוצגו בקרוב בתערוכת 'עדות צעירה' שבמוזיאון ארץ ישראל".

רכז השכבה דורון אורן: "סיימנו זה עתה 'ערב תקשורת' שבו הציג כל אחד מתלמידי כיתה י"ב11 את פרויקט הצילום שלו. מעבר לצילומים המאוד מקצועיים של התלמידים, היה זה ערב מרגש של סיכום תהליך ארוך שבו חשפו התלמידים באומץ רב את עולמם הפנימי ואת התהליך שהם עברו ועוברים, ערב שכולו לב".

רכזת החינוך המיוחד הדס אסא: "יש רגעים, במיוחד ערב אחד כזה, שהם כמו מחזיר אור ומזכירים לך טוב טוב למה אתה בוחר במקצוע הזה בכל פעם מחדש. שגיא עשה עבודה מקצועית ומדהימה איתם. ההתמסרות וההחזקה של תמרה וסיגי היא פשוט השראה. צוות יקר שלי, תודה לכולכם שאתם פשוט כפר קטן ונהדר שמחנך ילד אחד ועוד אחד ועוד אחד. בתיכון 'הראל' דואגים תמיד בצוות המורים לחשוב מחוץ לקופסה ומנסים להגיע לכל תלמיד ותלמיד בדרכים שונות ומגוונות. תודה מיוחדת למועצה המקומית מבשרת ציון ולראש המועצה יורם שמעון שנתנו תמיכה רבה למגמה לאורך השנים. המועצה עזרה ברכישת ציוד צילום מקצועי יקר ועזרה להפיק את ערכת הקלפים הטיפוליים".