תרבות ללא פשרות בתיכון 'הראל'

צילום: עדית קסטן
צילום: עדית קסטן
על ערב חווייתי ובלתי נשכח של מגמת התיאטרון עם מיטב ההצגות, התלבושות והתפאורה * וגם: ערב מהנה במיוחד עם מגמת המוסיקה

לערב אחד, הפך תיכון 'הראל' לתיאטרון. פינות רבות בחצר בית הספר לבשו תפאורה מרשימה, פנסי תאורה מקצועיים הבריקו והאירו את דמויותיהם השייקספיריות של תלמידי מגמת תיאטרון. מדרגות התיכון הפכו בן לילה למרפסת בארמון המלוכה, החצר הפכה לזירת פשע ולגינה רומנטית מוארת באירופה. התלמידים העלו קטעים ממחזותיו של שייקספיר, מחזות שונים שאט אט התחברו להם יחד ליצירה מקורית חדשה ותוססת.

חוויית הצפייה הייתה שונה ומסעירה. הקהל היה חלק בלתי נפרד מההצגה, עבר יחד עם השחקנים ממקום למקום ויחד הקהל והשחקנים, עברו כמעין מסע בעולם פנימי שייקספירי מרגש ויצירתי במיוחד.

ליאת שגב, מנהלת בית הספר: "שמחנו לחזור להופעות באוויר הפתוח לאחר שנה של חזרות שהתקיימו ב'זום'. המופעים היו מרגשים. התלמידים בחרו קטעים משמעותיים בעלי מסר אומנותי וערכי חשוב, בחרו להתמודד עם טקסטים לא פשוטים וצלחו כל אתגר. בית הספר לבש חג במשך שבוע ונתן במה למגמות האומנות. אנו שמחים בתוצרים וגאים בתלמידינו".

המחזות, המשתתפים והתפקידים

חלום ליל קיץ 1: מעיין כהן (פק) ואלה פול (אוברון).

חלום ליל קיץ 2/בעלי המלאכה: אביב כהן (סנדה), ליעד יוסף (תחת), ליה אביתר (זמש), תהילה (שפיץ), ועילי ירון (סיד).

חלום ליל קיץ 3/האוהבים: עמית בליליוס (ליסנדר), מאיה טסטה (הלנה), מאור אפרתי (דמיטריוס) ועומר דותן (הרמיה).

מקבת: אורי רבני (מקבת), ניתאי אילון (בנקו), אבישג מנשרי, יעל ששון ורוני טל (מכשפות).

הלילה השנים עשר – אביגיל אלמוגי (ויולה/סזאריו) ועומר דותן (אוליביה).

אותלו – אורן סמברג (אמיליה), גילי פסח (דסדמונה), עמית בליליוס (אותלו). תודה מיוחדת לשירה פינלי, שליוותה את התלמידים בפרויקט זה במסירות רבה ובאהבה גדולה.

טעימה מוסיקלית

בשני ערבים נוספים, זכה תיכון 'הראל' לתת במה והפעם לערב רסיטלים של מגמת המוסיקה בתיכון. לאורך שני הערבים, הופיעו בוגרי מגמת המוזיקה של התיכון במגוון סגנונות – לראשונה מול קהל. הערבים התאפיינו בביצועים ברמה גבוהה ובמגוון סגנונות – החל ממוזיקה קלאסית, דרך ג'אז, רוק לסוגיו ופופ.

תלמידי המגמה ממשיכים את מסורת הרסיטלים ומספקים רמת שירה, נגינה וכתיבה משובחים בהנחיית מורי המגמה – ברי מוסקוביץ' וחן עמר – והוסיפו את גרסתם וכישרונם לסצנת המוזיקה התוססת של מבשרת.

מתיכון 'הראל' נמסר: "אין ספק כי מרגישים קצת חזרה לשגרה ואין כמו החזרה של התרבות לחיינו. תיכון 'הראל' מחזק את תחושת השמחה על החזרה לשגרה עם תרבות ללא פשרות, איכותית, עמוקה ובוגרת".