100 ימים והם עדיין שם

ראש המועצה עם סיגלית כהן, אמו של אליה החטוף (צילום: דוברות המועצה)
ראש המועצה עם סיגלית כהן, אמו של אליה החטוף (צילום: דוברות המועצה)
המועצה האזורית מטה יהודה הצטרפה ליום ההזדהות עם משפחות החטופים

מיש:

כיתוב תמונה:

אתמול (ראשון, 14.1), ציינו בבניין המועצה במטה יהודה 100 ימים למלחמה ולכך שעדיין 136 חטופים וחטופות מוחזקים בעזה וטרם שבו לביתם. באירוע לרגל יום ההזדהות עם משפחות החטופים, השתתפו עובדות ועובדי המועצה, שהצטרפו לקריאה להחזרת החטופים הביתה.

במועצה בחרו לפתוח את בוקר יום ה-100 עם מפגש ושיח של העובדות והעובדים עם סיגלית כהן, תושבת צור הדסה שבנה אליה נחטף לעזה מהמסיבה ברעים.

סיגלית שיתפה בסיפורה האישי והמשפחתי. היא סיפרה על בנה אליה, על אירועי השבת השחורה ואיך נודע להם שאליה נחטף. מה עובר על המשפחה מאז, איך נראה היום יום שלה, המאבק הציבורי והקשר עם מטה המשפחות. סיגלית סיפרה שמאז אותה שבת היא מקבלת ליווי צמוד של תמר, עובדת סוציאלית ממטה יהודה שמלווה את המשפחה והפכה לבת בית. סיגלית הודתה ליישוב שלה צור הדסה ולכל אזרחי ישראל שעוטפים אותה, מסייעים ונרתמים יחד למאבק. סיגלית ביקשה שאחדות זו תימשך גם ביום שאחרי. בסיום המפגש, התפללו עובדות ועובדי המועצה יחד לחזרתו של אליה ושל כל החטופים.

ראש המועצה ניב ויזל, הודה לסיגלית על כך שהגיעה ואיחל לכולם שנקבל בשורות טובות בהקדם. עוד סיפר ויזל, כי ביקר את סיגלית ואת משפחתה בביתם ושהמועצה מלווה את משפחות החטופים ביישובי המועצה ומסייעת להן. "המעט שיכלנו לעשות ביום הזה הוא לעצור רגע ולזכור, לשמוע ולנסות להבין את מה שעובר עליכם. כולנו תקווה לחזרתם של כל החטופים הביתה במהרה", אמר.

תמר גיגי, עובדת סוציאלית במועצה מאגף הרווחה, מלווה במסירות וברגישות מאז אותה שבת שחורה את משפחת כהן. תמר ביקשה לומר כמה מילים במהלך המפגש: "אני מרגישה בבית משפחת כהן שעושים הכול – טיסות בעולם, נאומים באנגלית, דיונים בכנסת, מפגשים רבים, ראיונות בתקשורת, הרבה תפילות וגם להרים את הקול ולצעוק – כל דבר שאתם חושבים שייתן סיכוי לקבל סימן חיים מאליה. סיגי, את עושה שליחות עצומה בענווה גדולה".

במהלך היום, קיימו בתי הספר במועצה פעילויות מגוונות בנושא. תלמידי ישיבת אמי"ת 'נחשון' השתתפו בעצרת שהתקיימה בבית שמש ובמעגל שירה, תלמידי תיכון 'הרטוב' נסעו לכיכר החטופים בתל אביב כדי להביע תמיכה ועוד.