30 שנה ל'ורטיגו'

להקת המחול 'ורטיגו' חוגגת ומזמינה את הקהל הרחב לשלושה ימים מסחררים של אומנות, חברה וסביבה

30 שנה עברו מאז נוסדה בירושלים להקת המחול 'ורטיגו' על ידי נעה ורטהיים ועדי שעל. אז החלה את תנועתה עם דואט תמים שהעניק לה את שמה והיה תוצאה של מפגש בין רקדנית לרקדן – נעה ועדי בימי הזוגיות הראשונים שלהם על הבמה ובחיים.

בתמימות ובאומץ, הפכו מזוג ללהקה, למשפחה ולקהילה, כאשר לאורך הדרך פיתחו מודל ארגוני ייחודי, ספירלי־אקולוגי, שמאפשר להם להמשיך לנהל את מכלול תחומי העשייה כמשהו חי ופועם, בתנועה כל הזמן. בזמן זה הקימו את כפר האומנות האקולוגי בקיבוץ נתיב הל"ה, שמטרותיו לעורר מודעות אומנותית וסביבתית ולהגביר את המעורבות החברתית מתוך אחריות לשלום כדור הארץ; ואת הפרויקט המרגש של 'כוח האיזון': מחול שמשלב רקדנים מקצועיים ורקדנים נכים ומסגרת שכוללת סדנאות ויצירה של מופעים עם קבוצות משולבות בארץ ובחו"ל.

מאז שהוקמה, זכתה הלהקה בפרסים יוקרתיים בארץ ובחו"ל ולהכרה בקרב אנשי המקצוע והקהל הרחב. היא הוזמנה לייצג את ישראל בפסטיבלים חשובים בעולם והפכה ללהקת מחול עכשווית בעלת מוניטין עולמי.

נעה ועדי: "בראשית היה המחול. הוא הלב הפועם. תחילתה של התנועה בגוף, בריקוד וסופה שהיא נוגעת באדמה ובבני אדם, בעומק הלב. מתוך כל מה שלימדה אותנו התשוקה לתנועה, בחרנו ב'ורטיגו' לחולל שינוי – קודם בעצמנו ואחר כך גם בעולם שסובב אותנו והטבענו בפעילותינו את תפיסת עולמנו שמחברת בין אומנות, חברה וסביבה".

על המופע 'ליבה' בבית גוברין: לחצו כאן

בחודש יוני הקרוב תציין הלהקה את יום הולדתה ה-30 בשלושה ימים שבהם יתעטף מרכז 'סוזן דלל' – הן באולמות והן בחוץ – ברוחה, בדרכה וביצירתה של 'ורטיגו' ויאפשר חוויה מרוכזת של כל מה שמייצג אותה: אומנות, חברה וסביבה.

מבט למופעים

סדנת המחול 'ורטיגו' – 'בציר 34': רביעי, 15.6, 17:00 ו-18:30,  סטודיו זהבה וז'אק.

'לידת הפניקס', הלהקה הצעירה ומסיבת ריקודים עם D.J Spiritito: רביעי, 15.6, 20:30, רחבת המרכז.

שיעור בשפת 'ורטיגו' עם נעה ורטהיים: חמישי, 16.6, 17:30, סטודיו זהבה וז'אק.

מפגש אומן עם הכוריאוגרפית נעה ורטהיים: חמישי, 16.6, 18:45, סטודיו זהבה וז'אק. הרשמה מראש בקופת המרכז בלבד: 03-5105656.

'פרדס': חמישי, 16.6, 20:30, אולם דלל.

מופע מחול משולב עם רפרטואר 'כוח האיזון': שישי, 17.6, 11:30, סטודיו זהבה וז'אק. בסיום המופע יתקיים פאנל בנושא נקודות מבט מגוונות על מחול ומוגבלות.

שיעור מחול משולב: שישי, 17.6, 14:00, סטודיו זהבה וז'אק.

לפרטים נוספים ולרכישת כרטיסים: כאן.