מאי בתיאטרון החאן (חלק א')

מתוך 'סיפור על אהבה וחושך' (צילום: יעל אילן)
מתוך 'סיפור על אהבה וחושך' (צילום: יעל אילן)
הצגות מובחרות מבית היוצר של התיאטרון מירושלים שיועלו על בימת הבית ובמקומות נוספים בארץ

'נתן החכם': ירושלים, 1187. הצבא המוסלמי בראשות סלאח א-דין מביס את צבא הצלבנים ומושל על ירושלים. צלבן צעיר נופל בשבי הצבא המוסלמי. רגע לפני הוצאתו להורג חונן אותו סלאח א-דין ומשלח אותו לחופשי. הצלבן ששוחרר משוטט בירושלים ונקלע לבית שעולה בלהבות, מציל מתוך האש נערה ומתאהב בה. הנערה רחל היא בתו של סוחר יהודי עשיר המכונה 'נתן החכם'. 'נתן החכם' הוא מחזהו הקלאסי של גוטהולד אפרים לסינג, מחשובי המחזאים בגרמניה של תקופת הנאורות. המחזה, שיצא לאור בשנת 1779 ומוצג עד ימים אלה ברחבי העולם, כורך יחדיו נוצרים, מוסלמים ויהודים, מגנה את צרות האופקים הדתית ומדבר בשבחי הסובלנות והאחווה בין הדתות. תפאורה: רועי ואטורי. תלבושות: ארנה ברנט-שמעוני. מוזיקה: מעין רחמים. תאורה: רותם אלרואי. מנהלת הפקה: יהודית כץ. עוזרת בימאית: רותי גפן. משתתפים: יהויכין פרידלנדר, שחר נץ, סוזנה פפיאן, ניר רון, איצ'ו אביטל ועירית פשטן. תיאטרון החאן: מוצ"ש, 7.5, 20:30. בית ציוני אמריקה תל אביב: שלישי, 10.5, 18:00 ו-21:00; רביעי, 11.5, 18:00.

'סיפור על אהבה וחושך': דרמה תקופתית מרגשת על פי פרקים מספרו של עמוס עוז 'סיפור על אהבה וחושך'. זהו סיפורה של משפחת קלוזנר, משפחה קטנה בת שלושה דורות, שחיה בשכונת כרם אברהם הירושלמית בימי המנדט הבריטי, מלחמת השחרור ושנותיה הראשונות של המדינה, וחווה את המאורעות הגדולים של תקופתה. עמוס הסופר צולל אל תוך זיכרונותיו מימי ילדותו בירושלים כדי לנסות ולהבין מדוע התאבדה אמו פניה. 'סיפור על אהבה וחושך' הוא ספרו האוטוביוגרפי המופתי של עמוס עוז, אשר תורגם למעלה מ-30 שפות והוגדר כאחד הספרים הטובים ביותר שנכתבו בשפה העברית. מאת: איה קפלן ובבימויה. משתתפים:  תמר אלקן-מאושר, פטר קנולר, יואב היימן, אודליה מורה-מטלון, כרמית מסילתי-קפלן, ויטלי פרידלנד, יהויכין פרידלנדר ואריה צ’רנר. היכל התרבות כרמיאל: ראשון-שני, 1-2.5, 20:30. בית ציזלינג מועצה אזורית גלבוע: שני, 23.5, 20:00. היכל התרבות עפולה: שלישי, 24.5, 20:30. היכל התרבות מאיר ניצן ראשון לציון: חמישי, 26.5, 20:30; מוצ"ש, 28.5, 21:00. היכל התרבות מעלה אדומים: שני, 30.5, 20:30.

'מבקר המדינה 2022': קומדיה של שחיתויות. חידוש עכשווי ומעודכן לקומדיה המצליחה שרלוונטית למציאות חיינו יותר מתמיד לצערנו. לאוסקר פפרנו, ראש העיר של עיירה נידחת בנגב, שמצוי בעיצומו של קמפיין בחירות מוצלח, מגיעה הודעה ממקור בכיר, לפיה מתנהלת נגדו ונגד חברי העירייה חקירה סמויה בחשד לשחיתות. ראש העיר נכנס לפאניקה יחד עם כל חברי העירייה, שחוששים שהנציג של משרד מבקר המדינה כבר נמצא בעירם. נוכל קטן שנאלץ לברוח על חייו ושוהה רעב וחסר כל באכסניה עלובה באותה עיר, לא מאמין למזלו הטוב כשראש העיר נוחת לפתע בחדרו. להפתעתו, פפרנו חושב בטעות שהוא נציג משרד מבקר המדינה, מתחנף אליו ולוקח אותו לסיור מפנק בעיר והחגיגה מתחילה… מאת: אילן חצור. בימוי: אילן רונן בהשראת: המחזה הקלאסי 'רוויזור' מאת גוגול. משתתפים: אודליה מורה-מטלון, איתי שור, ארז שפריר, אריה צ'רנר, ויטלי פרידלנד, יהויכין פרידלנדר, יואב היימן, יוסי עיני, כרמית מסילתי-קפלן, ניצן לברטובסקי, ניר רון ושחר נץ. תיאטרון החאן: חמישי, 12.5, 20:30; מוצ"ש, 14.5, 21:00; ראשון, 15.5, 20:30.

מחירים להצגות החאן: 50-220 שקלים.

טל' להזמנות כרטיסים: 02-6303600 (שלוחה 1).

קופונים והנחות: בעמוד הפייסבוק של תיאטרון החאן.