540 יחידות דיור חדשות ב'הר חומה'

עיריית ירושלים אישרה את התכנית לאזור מגורים חדש בשכונת חומת שמואל, שיכיל 540 יח"ד חדשות

עיריית ירושלים, באמצעות הוועדה המקומית לתכנון ובניה, דנה היום בהתנגדויות לתכנית לבניית אזור מגורים חדש בשכונת חומת שמואל ('הר חומה'), ולאחר ששמעה את הצדדים החליטה על אישור התכנית.

שטח התכנית נמצא מזרחית לצו מת רוזמרין במבואות המערביים של שכונת חומת שמואל, במתחם בשטח של כ-28 דונם. התכנית מציעה יחידה שכונתית חדשה בהיקף של כ-540 יח"ד, ומהווה חלק מתכנית השלד – חומת שמואל ה' (שאומצה בוועדה המחוזית במאי 2020), אשר מציגה תכנית כוללת לפיתוח האזור שבין צומת רוזמרין ושכונת חומת שמואל הקיימת, שיהפוך לרקמה בנויה המשלימה את הדופן הדרומית של ירושלים בקטע זה.

היחידה השכונתית החדשה נסמכת על כביש "מעלה נחל דרגה", המהווה את העורק התחבורתי הנוסף וההכרחי כחיבור בין שכונת חומת שמואל לדרך חברון. צומת ההתחברות בין שטח התכנית לבין כביש "מעלה נחלה דרגה" מתואם עם התכנון הפיזי והתחבורתי של הכביש, כפי שהוגש על-ידי משרד הבינוי ועם תכנית השלד.

התכנית כוללת 540 יחידות דיור חדשות במספר בניינים – 2 מגדלים של 30 קומות בחלק הצפוני ועוד שלושה בניינים בגובה 12 קומות בחלק הדרומי. עוד היא כוללת מרחב ציבורי חדש, כביש חדש למתחם, מגרשים לבנייני ציבור ושטחים ציבורים פתוחים, כולל שצ"פ מיוחד הכולל את אמת המים ההיסטורית.

הוועדה המקומית סבורה כי מדובר על תכנית חשובה וראויה, המציעה תוספת משמעותית של יחידות דיור וצרכים ציבורים נלווים והיא מהווה התחלה של מימוש תכנית האב, שאושרה והשלמה של הבינוי בין חומת שמואל לדרך חברון.

ראש העיר ירושלים, משה ליאון: "זהו יום גדול לE9רושלים ובשורה גדולה לעיר ובעיקר למשפחות הצעירות. זו סגירת מעגל מבחינתי, כאשר בשנת 1998 שימשתי כמנכ"ל משרד ראש הממשלה בזמן ההכרזה על הקמת שכונת חומת שמואל. אני שמח וגאה על הצבת עוד אבן ציון, בדרך לבניין ירושלים".