55 שנים לאיחוד ירושלים

יום ירושלים יצוין בסדרת אירועי שבוע 'ירושלים שלי' * מוזיאונים, אתרי תרבות ומורשת יציעו פעילויות בחינם, מופעים, תערוכות וסיורים ייעודיים

יום ירושלים יצוין השנה בסדרת אירועים למשך שבוע תחת השם 'ירושלים שלי', שיתקיימו ברחבי העיר בין התאריכים 29.5-2.6, ביוזמת משרד ירושלים ומורשת, עיריית ירושלים והרשות לפיתוח ירושלים. האירועים יעמדו בסימן 55 שנים לאיחוד העיר. בין שלל האירועים, שמיועדים למשפחות ולכל הגילאים, יקיימו המוזיאונים ואתרי המורשת בעיר פעילויות מיוחדות, זאת בנוסף למעלה מ- 170סיורים מטעם 'יד יצחק בן צבי'.

בין האתרים שישתתפו באירועים: עיר דוד, מנהרות הכותל – הקרן למורשת הכותל המערבי, גבעת התחמושת, החברה לפיתוח הרובע היהודי, מוזיאון המוזיקה העברי, מרכז הרצל, מרכז מורשת בגין, טיילת החומות, מוזיאון ארצות המקרא, מוזיאון חצר היישוב הישן, מוזיאון לאומנות האסלאם, סינמטק ירושלים, גן החיות התנכ"י, אקווריום ישראל, בית ש"י עגנון, יד חיים הזז, הגן הבוטני, סטודיו משלך, בית הרב קוק, מרכז רננות, גלריית המקלט ועוד.

האירועים המרכזיים

26-27.5, 'לילה לבן': לילה של מסיבות וחגיגות בהשתתפות DJ’s מובילים מהעולם במספר מוקדים מלהיבים ברחבי העיר.

28.5, תפילה חגיגית בכותל המערבי בנוכחות הרבנים הראשיים, רב הכותל, השר וראש העיר.

29.5, טקס עיטור הכבוד ליקירי ויקירות העיר ירושלים: את העיטור המיוחד יקבלו אנשי מפתח אשר תרמו לעיר בצורה יוצאת דופן, כל אחת ואחד בתחומם.

29.5, קבלת הפנים המסורתית והחגיגית של ראש העיר במוזיאון מגדל דוד.

29.5, 'ירושלים של שמחה': מופע מיוחד בבריכת הסולטן. איתי לוי מארח את נסרין קדרי, עדן מאירי ודודו אהרון.

31.5, 'עיר האור': בוריס גרבנשצ'יקוב, מגדולי הזמרים ברוסיה, בהופעה מיוחדת בתיאטרון ירושלים.

1.6, 'רוק על החומות': למרגלות החומות, מופע משותף של להקת היהודים ורביב כנר בשילוב 400 נגני רוק מכל הארץ, שיבצעו את אחד משירי ירושלים האהובים בביצוע שעוד לא היה כמותו.

2.6, "ראיתי עיר עוטפת אור" – המופע המרכזי בבריכת הסולטן: מופע שכולל זמרים מובילים ששרים משירי ירושלים. להקה צבאית בשילוב קטעי ארכיון של אז והיום. בהשתתפות: ריטה, אברהם טל, נתן גושן, מירי מסיקה, החברים של רביבו, רוני דלומי אגם בוחבוט ואלה לי.

שר הבינוי והשיכון, ירושלים ומורשת, זאב אלקין: ״55 שנים לאחר שחרור ירושלים, בירת ישראל הנצחית, אני שמח להזמין את כל תושבי ישראל לשבוע שלם של חגיגות לכבודה של העיר ירושלים. שבוע ירושלים יכלול עשרות אירועים, סיורים ברחבי העיר, מוסדות תרבות ואומנות עם תוכן ייחודי וחוויתי על ירושלים ועוד. מטרת האירועים היא לחבר את כלל תושבי מדינת ישראל לירושלים ולחגוג יחד את איחוד ירושלים, שמשלבת בין עבר, הווה ועתיד״.

ראש העיר ירושלים, משה ליאון: "יום ירושלים הוא יום חגה של בירת מדינת ישראל והעם היהודי. השנה נחגוג לעיר 55 שנים לאיחודה – פעמיים חמסה. לרגל החגיגות, יתקיימו ברחבי העיר, בשכונות ובמוסדות התרבות עשרות אירועים רבים ומגוונים. אני מזמין את תושבי העיר והמבקרים בה, לסייר באתרי המורשת ובמוקדים התיירותיים השוקקים והקסומים וליהנות משפע האירועים."

מנכ״ל משרד ירושלים ומורשת, נתנאל איזק: ״ירושלים יש רק אחת ולכבוד שנת ה-55 לאיחוד העיר, אנו פורסים את אירועי יום ירושלים על פני שבוע שלם, בכדי לאפשר לכלל עם ישראל מכל המגזרים והעדות, להגיע לבקר בבירת ישראל, ליהנות מהופעות תרבות ומוסיקה, מסיורים בכל רחבי העיר ובאתרי המורשת ובמוסדות התרבות עם תוכניות ייחודיות ומיוחדות לירושלים".

למידע אודות כל אירועי שבוע ירושלים:

www.myjlm.co.il – אתר שבוע ירושלים.

www.jerusalem.muni.il – האתר הרשמי של עיריית ירושלים.