תמו להן הבחירות לכנסת ה-25, מערכת בחירות חמישית בתוך פחות מארבע שנים. ברגעים אלה שבהם נכתבות שורות אלה טרם נמנו כל הקולות אך מתוך 74 קלפיות באזורנו, פורסמו תוצאות של 71 מתוכם, מה שבהחלט מאפשר לקבל אינדיקציה על מה שקורה באזורנו
במבשרת ציון ניצח הליכוד עם עלייה של קצת יותר מ-100 קולות ואחוז אחד. קצת יותר מ-50 אחוז מקולות מבשרת הוענקו למפלגת שמרכיבות את 'גוש נתניהו' – הליכוד, הציונות הדתית, ש"ס ו'יהדות התורה'. בקרב על המקום השני ניצח בענק יאיר לפיד שפתח פער על המחנה הממלכתי ביחס לתוצאות הבחירות הקודמות. המספרים בטבלה מראים כי לא מעט מהקולות שניתנו ב-2021 ל'כחול לבן', 'תקווה חדשה', העבודה ומרצ, נדדו ל'יש עתיד'. בעוד בני גנץ וגדעון סער איבדו הפעם כשלושה אחוזים מכוחם, איבדו העבודה ומרצ כשבעה אחוזים. בסך הכול מדובר בכ-10 אחוז שמחציתם הגיעו ל'יש עתיד'. בצלאל סמוטריץ' ואיתמר בן גביר, לפחות ברמת המתמטיקה הפשוטה, שאבו כמעט את כל הקולות שניתנו בפעם הקודמת ל'ימינה' של בנט ושקד. מעבר לכך כמות הקולות שהצליחו לסחוף ממפלגות אחרות לא עולה על 200. המפלגות החרדיות התחזקו בכ-100 קולות והרשימות הערביות בכ-20 קולות. שיעור ההצבעה במבשרת ציון זהה לממצע הארצי.
| מבשרת ציון | |||
| 2022 | 2021 | ||
| שיעור ההצבעה | 71.3% | 69.72% | שיעור ההצבעה |
| הליכוד | 4,316 (32.9%) | 4,255 (32%) | הליכוד |
| יש עתיד | 2,771 (21.1%) | 2,146 (16.1%) | יש עתיד |
| המחנה הממלכתי | 1,575 (12%) | 1,339 (10%) | כחול לבן |
| 725 (5.4%) | תקווה חדשה | ||
| הציונות הדתית | 1,473 (11.2%) | 609 (4.6%) | הציונות הדתית |
| הבית היהודי | 125 (0.95%) | 776 (5.8%) | ימינה |
| העבודה | 687 (5.23%) | 1,056 (8%) | העבודה |
| מרצ | 866 (6.5%) | 1,192 (9%) | מרצ |
| ישראל ביתנו | 317 (2.41%) | 335 (2.5%) | ישראל ביתנו |
| ש"ס | 741 (5.64%) | 659 (5%) | ש"ס |
| יהדות התורה | 72 (0.55%) | 50 (0.4%) | יהדות התורה |
| חד"ש תע"ל | 32 (0.24%) | 28 (0.2%) | הרשימה המשותפת |
| בל"ד | 5 (0.04%) | ||
| רע"מ | 12 (0.1%) | 2 (0.02%) | רע"מ |
הר אדר ויישובי המגזר היהודי הפתיעו לרעה בשיעורי ההצבעה שהיו נמוכים מן הממוצע הארצי בעוד בפעם הקודמת הם היו גבוהים יותר. יאיר לפיד ניצח בגוש יישובים זה בענק והגדיל את כוחו בכ-10 אחוז. מהיכן הגיעו הקולות? המחנה הממלכתי איבד כשני אחוזים, העבודה כשישה אחוזים ומרת כשלושה אחוזים. וכמו במבשרת, גם כאן ניכר כי 'הציונות הדתית' ו'עוצמה יהודית' מיצו את הפוטנציאל ממאגר הקולות שניתן ב-2021 ל'ימינה'.
| הר אדר ומטה יהודה [מגזר יהודי] | |||
| 2022 | 2021 | ||
| שיעור ההצבעה | 69.3% | 70.3% | שיעור ההצבעה |
| הליכוד | 1,596 (19.9%) | 1,526 (18.1%) | הליכוד |
| יש עתיד | 2.371 (29.5%) | 1,637 (19.4%) | יש עתיד |
| המחנה הממלכתי | 1,258 (15.7%) | 1,027 (12.2%) | כחול לבן |
| 458 (5.4%) | תקווה חדשה | ||
| הציונות הדתית | 605 (7.5%) | 213 (2.5%) | הציונות הדתית |
| הבית היהודי | 93 (1.2%) | 527 (6.3%) | ימינה |
| העבודה | 827 (10.3%) | 1,345 (16%) | העבודה |
| מרצ | 750 (9.3%) | 1,006 (12%) | מרצ |
| ישראל ביתנו | 220 (2.7%) | 273 (3.24%) | ישראל ביתנו |
| ש"ס | 194 (2.4%) | 154 (1.8%) | ש"ס |
| יהדות התורה | 60 (0.7%) | 39 (0.5%) | יהדות התורה |
| חד"ש תע"ל | 35 (0.4%) | 29 (0.3%) | הרשימה המשותפת |
| בל"ד | 7 (0.08%) | ||
| רע"מ | 13 (0.16%) | 2 (0.02%) | רע"מ |
במגזר הערבי עלייה מטורפת בשיעורי ההצבעה: מ-42 אחוז ב-2021 ל-56 אחוז הפעם. המנצחת הגדולה מהפיצול ברשימה המשותפת, שקיבלה כמחצית מן הקולות ביישובי המגזר באזורנו ב-2021, היא בל"ד, בעוד חד"ש-תע"ל הסתפקה בפחות מכך. שתי המפלגות הגדילו את כוחן בכ-10 אחוז ובשיעור דומה הגדילה את כוחה מפלגת רע"מ. מאבדות הגובה העיקריות הן הליכוד וש"ס, שקיבלו ביישובים אלה כ-700 קולות ב-2021 והפעם הסתפקו בפחות ממחצית מכך. גם העבודה ומרצ איבדו כמחצית מן הקולות שלהן ביישובים אלה.
| אבו גוש ומטה יהודה [מגזר ערבי] | |||
| 2022 | 2021 | ||
| שיעור ההצבעה | 55.9% | 42.4% | שיעור ההצבעה |
| הליכוד | 285 (6.3%) | 586 (19.2%) | הליכוד |
| יש עתיד | 16 (0.4%) | 65 (2.1%) | יש עתיד |
| המחנה הממלכתי | 12 (0.3% | 19 (0.6%) | כחול לבן |
| 18 (0.6%) | תקווה חדשה | ||
| הציונות הדתית | 16 (0.4%) | 1 (0.03%) | הציונות הדתית |
| הבית היהודי | 1 (0.02%) | 7 (0.2%) | ימינה |
| העבודה | 26 (0.6%) | 47 (1.6%) | העבודה |
| מרצ | 69 (1.7%) | 144 (4.7%) | מרצ |
| ישראל ביתנו | 2 (0.05%) | 4 (0.1%) | ישראל ביתנו |
| ש"ס | 5 (0.1%) | 118 (3.9%) | ש"ס |
| יהדות התורה | 5 (0.1%) | 4 (0.1%) | יהדות התורה |
| חד"ש תע"ל | 1,028 (24.4%) | 1,435 (47%) | הרשימה המשותפת |
| בל"ד | 1,532 (36.4%) | ||
| רע"מ | 1,212 (28.8%) | 588 (19.2%) | רע"מ |
ביישוב החרדי קרית יערים חששו מזליגת קולות מהמפלגות החרדיות הקלאסיות לכיוונו של איתמר בן גביר, שבתום ים קרב וערבו רשם עלייה די מינורית ביישוב זה. הצל"ש מגיע לתושבי קרית יערים על שיעור הצבעה גבוה ביותר: 77.8 אחוז. בהזדמנות זו ברכות לח"כ החדש בן היישוב, יוסף טייב, מס.10 ברשימת ש"ס.
| קרית יערים [מגזר חרדי] | |||
| 2022 | 2021 | ||
| שיעור ההצבעה | 77.8% | 73.72% | שיעור ההצבעה |
| הליכוד | 80 (3%) | 81 (3.3%) | הליכוד |
| יש עתיד | 9 (0.33%) | 6 (0.24%) | יש עתיד |
| המחנה הממלכתי | 11 (0.4%) | 6 (0.24%) | כחול לבן |
| 10 (0.4%) | תקווה חדשה | ||
| הציונות הדתית | 214 (7.9%) | 185 (7.5%) | הציונות הדתית |
| הבית היהודי | 7 (0.26%) | 23 (0.9%) | ימינה |
| העבודה | 4 (0.15%) | 9 (0.4%) | העבודה |
| מרצ | 0 | 3 (0.12%) | מרצ |
| ישראל ביתנו | 0 | 0 | ישראל ביתנו |
| ש"ס | 619 (22.9%) | 468 (18.8%) | ש"ס |
| יהדות התורה | 1,746 (64.6%) | 1,659 (66.7%) | יהדות התורה |
| חד"ש תע"ל | 1 (0.04%) | 0 | הרשימה המשותפת |
| בל"ד | 0 | ||
| רע"מ | 0 | 0 | רע"מ |
ולנו לא נותר אלא לקוות כי ניפגש בפעם הבאה בעוד ארבע שנים. הלוואי…
